Mutatkozz be Amynek, aki bemutat a világnak

2012. október 09., kedd

A Magyarországi Református Egyház hosszú évek óta tapasztalja, hogy az együttműködés és összefogás a világ keresztyén egyházaival áldást hoz a magyar református közösségre. Ezen partnerkapcsolatok egyik legszemélyesebb megnyilvánulása a partneregyházaktól érkező missziós munkatársak fogadása, akik jelenlétükkel, figyelmükkel és tapasztalatukkal sokat tesznek és színt hoznak közösségünk életébe. Jelen pillanatban amerikai, kanadai és koreai partneregyházaink missziós munkatársai szolgálnak egyházunk különböző misszióiban, így például a cigány vagy menekült misszióban, vagy éppen a Magyar Református Szeretetszolgálatnál.

A missziós munkatársak köre a közeljövőben bővülni fog, hiszen az amerikai Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) október közepétől 10 hónapra hosszú távú önkéntest, egy fiatal lányt, Amy Lestert küldi egyházunkhoz, támogatva itteni szolgálatát. Amy örömmel ismerkedik meg a magyar reformátusság sajátosságaival és történeteivel, gyülekezeteink missziójával, programjaival, kezdeményezéseivel. Azért, hogy mélyebb betekintést nyerjen egyházunk életébe, személyesen is meglátogatja a gyülekezeteket és örömmel megosztja saját tapasztalatait és gondolatait is a vendéglátókkal.

Ezeket a bemutatkozásokat, történeteket egyházunk megújult angol honlapján cikk, blog, írás formájában szívesen mutatja majd be a nagyvilágnak.

Várjuk a gyülekezetek, programok jelentkezését, akik rövid látogatásra vendégül látnák Amy-t és elmondanák neki történetüket: hogyan zajlik náluk a gyülekezeti élet, a szolgálat, milyen programokat szerveznek, hogyan építenek kapcsolatot, hogyan dicsőítik Istent. A fogadó gyülekezeteket, szervezeteket arra kérjük, hogy erre a napra Amy vendéglátásáról, vagyis szállásáról és étkezéséről legyenek kedvesek gondoskodni.

Az érdeklődök jelentkezését várjuk a MRE Külügyi Iroda e-mail címére: oikumene@reformatus.hu

Külügyi Iroda

Reformatus.hu a közösségi oldalakon