Kitüntették Gárdonyi Zsolt zeneszerzőt

2011. július 12., kedd

A nemzetközileg elismert zenetudósnak, Gárdonyi Zsoltnak Schmitt Pál Köztársasági elnök a Köztársaság Elnökének Érdemérme kitüntetést adományozta.

Gárdonyi Zsolt orgonaművész, zeneszerző, zenetudós, egyetemi tanár, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem díszdoktora kimagasló zeneszerzői, egyházzenei, zeneelméleti életművéért, a protestáns egyházzene színvonalának emelését célzó fáradhatatlan zenepedagógusi munkásságáért részesült az elismerésben. Az államfő által adományozott érdemérmet Kiss Norbert, a Köztársasági Elnöki Hivatal Társadalmi Kapcsolatok Hivatalának vezetője adta át július 10-én a sukorói református templomban, ahol a jeles művészt 65. születésnapja alkalmából ünnepi hangversennyel is köszöntötték.

Forrás: Köztársasági Elnöki Hivatal

Reformatus.hu a közösségi oldalakon