Nemzetközi hallgatói konferencia

2012. március 28., szerda, Budapest, Zsinati Székház

A Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara Jogászképzési rendszerek összehasonlítása című nemzetközi hallgatói konferenciát szervez.

Joghallgatók számára rendezett háromnapos nemzetközi diákversenynek – ún. perbeszédversenynek - ad otthont az egyetem március végén. Ennek keretében olyan egzotikus országok egyetemei küldik Magyarországra diákjaikat, mint Dél-Korea, Indonézia vagy Mexikó, de érkeznek amerikai és izlandi diákok is fővárosunkba. A verseny folytatása Bécsben lesz, ahol 71 ország leendő jogászai mérik össze tárgyalótermi képességeiket, a Willem C. Vis Moot nevű versenyen.

Budapesten a versenyt követően, nemzetközi hallgatói konferenciát szerveznek az érintett országok jogászképzési rendszerének megvitatása céljából.

Időpont: március 28. 12.15-15.00 között

Helyszín: Magyar Református Egyház, Zsinati Tanácsterem, 1146 Budapest, Abonyi utca 21.

A konferencia nyelve: angol

További infó itt.