Segítség Kárpátaljának
2017. december 16., szombatTartós élelmiszert és pénztámogatást adott át Czibere Károly, szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár és Juhász Márton, a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) ügyvezető igazgatója Beregszászon. A 8,2 millió értékű támogatást a város szociális és kórházi konyhái, a református egyházi ingyenkonyhák és a Sámuel Alapítvány kapták.
Az átadási ünnepségen Czibere Károly hangsúlyozta: a szociális államtitkárság nagyon fontosnak tekinti, hogy évente legalább egyszer jelen legyen Kárpátalján, közösséget vállalva a helyi magyarsággal, és elhozza a szolidaritás üzenetét, amelyre oly nagy szükségük van jelenleg a kárpátaljai magyaroknak.
Ez most minden tekintetben hideg időszakban történik, amikor egyfelől felerősödött a szociális krízishelyzet, másfelől pedig az új ukrán oktatási törvény elfogadása miatt hűvössé vált a két ország viszonya – tette hozzá. Az államtitkár kiemelte, a jelenlegi helyzetben a magyar kormány részéről fokozott a felelősség, hogy felmutassa a szolidaritást és jelezze: egy erősödő anyaországnak folyamatosan felelősséget kell éreznie és vállalnia az elszakított nemzetrészekért.
Hatmillió forint értékben kapott tartós élelmiszereket a beregszászi városi szociális konyha, a járási kórház konyhája, négy református egyházközség és a Református Diakóniai Szolgálat ingyenkonyhája, valamint 2,2 millió forintos pénztámogatást az árva gyermekek gondozásával foglalkozó, református Sámuel Alapítvány. Czibere Károly köszönetet mondott az MRSZ-nek az élelmiszeradományok gyűjtéséért és célba juttatásáért.
Juhász Márton, az MRSZ ügyvezető igazgatója kifejtette, hogy a szolgálat munkatársai állandó kapcsolatban vannak Kárpátaljával, heti rendszerességgel fordulnak meg a térségben, közvetlen tapasztalatból ismerik a helyzetet, és tudják, mire van leginkább szükségük az ott élőknek. Jelezte, az élelmiszereken kívül higiéniai eszközöket is átadtak, elsősorban a beregszászi kórháznak, amiből látható, hogy nemcsak magyarok, hanem más nemzetiségű emberek is részesülnek az adományokból. Köszönetét fejezte ki az adománygyűjtésért az anyaországi magánszemélyeknek, vállalatoknak, református gyülekezeteknek és a kormánynak.
Babják Zoltán, Beregszász polgármestere, megköszönve az MRSZ, a magyar kormány és az anyaország támogatását, azt hangsúlyozta, hogy „a mostani nagyon nehéz időszakban felemelő érzés magunk mögött tudni az anyaország, a magyar kormány támogatását". Emlékeztetett arra, hogy a több mint két éve működő beregszászi szociális konyha valóságos mentőövet jelent a város rászoruló lakosainak. Ezért is különösen fontos a mostani adventi időszakban kapott az jelentős élelmiszeradomány. Arról is szólt, hogy a szociális konyhán hetente öt alkalommal 300-300 adag ételt készítenek.
Forrás: MTI, fotó: Nemes János
Olvasta már?
-
Ideje a megújulásnak
Vizuális, technikai és tartalmi szempontból is megújul egyházunk hivatalos honlapja. Az új Reformatus.hu-n már hosszú ideje dolgoztunk, annak elindításával is szeretnénk megkönnyíteni a járvány miatt az online térbe szorult egyházi életet: gyülekezeti tagjaink, közösségeink, intézményeink lelki épülését, tájékozódását, szolgálatát.
-
Istentiszteleti ajánlások a krízishelyzetben
A kommunikációs eszközökkel közvetített istentiszteletekhez, a húsvéti úrvacsorás alkalmakhoz és a temetésekhez ajánl istentiszteleti rendeket egyházunk Elnökségi Tanácsa.
-
Betörtek a debreceni Nagytemplomba
Egy harminc éves férfi imádkozni ment a bezárt Debreceni Református Nagytemplomba, majd rongálni kezdett március 30-án, a késő délutáni órákban.
-
Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban
A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.
-
Térjünk végre észhez!
Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly tiszántúli püspök úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.