Ifi hírek

Csatlakozz a matrózok segítőjének a Bárkába!

Népszerűek a Bárka Tábor nyári önkéntes turnusai, háromban azonban még nincs elég segítő. Március 31-ig lehet önkéntesnek jelentkezni.

A tűfilctől a linómetszetig

Kárpát-medencei fiatalok rajzai töltik meg a budapesti Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola falait: tehetséges diákok ismét a képzőművészet eszközeivel keltették életre Jézus földi életének fontos mozzanatait.

Önkéntes szervezőket várnak Grazba – elmarad

Fiatal segítők (stewardok) jelentkezését várják az idei év kiemelkedő protestáns eseményére, a Graz városában július 3. és 5. között meghirdetett egyházi napokra.

Mit jelent önkéntesnek lenni?

Bodnár Milánt már kicsi gyerekként is foglalkoztatta az a szó hogy önkéntesség: „Nem nagyon értettem, bár tisztába voltam vele, hogy mi az: tudtam, hogy az önkéntes segít embereken, részt vesz programokon és ott segít, ahol csak kell. Felnőtt fejjel visszagondolva rájöttem: magamnak szeretettem volna megfogalmazni és kipróbálni azt, hogy számomra mit jelent az önkéntesség." Jelentkezett az Önkéntes Diakóniai Év Programirodánál, ki is választották a programba. Ö mesél most tapasztalatairól.

Jelentkezz önkéntesnek a Bárka táborba!

Válts valóra álmokat, ajándékozz örökre szóló élményt, közben pedig légy része egy felkészült és vidám csapatnak! Legyél Te is a Bárka tábor önkéntese! A program fő célja a résztvevők esélyeinek növelése, a gyermekek és fiatalok képességeinek kibontakoztatása, egészséges életmódjuk kialakítása és a társadalmi együttműködés erősítése.

„Találkozásom a Biblia élővilágával” digitális rajz- és fotópályázat

Bibliai témájú képzőművészeti pályázatot hirdet az Ökogyülekezeti Mozgalom általános és középiskolások számára.

Nem hétköznapi

Mindennapi kenyerünk az idei Ökumenikus Diákfilmszemle témája. Katolikus, református és evangélikus iskolák 5-12. évfolyamos tanulói nevezhetik kisfilmjeiket.

Önkéntes Diakóniai Év 2020-ban is!

Hiszel benne, hogy a legapróbb segítség is hatalmas változást indíthat el? Segíteni szeretnél és jobban megismernéd önmagadat? Szívesen találkoznál új emberekkel, kultúrákkal és nyelveket tanulnál? Önkéntesként szeretnél szolgálni? Akkor az Önkéntes Diakóniai Év a legjobb hely számodra!

Az önkéntesség, ami lelki és önismereti utazás is

„Ez a szolgálat jóval több, mint másokon segíteni. Fontos lépcsőfok a felnőtté válás folyamatában" – mondja az Önkéntes Diakóniai Évről annak programvezetője, Závodi Emese, akivel a Franciaországban szolgáló magyar fiatalok meglátogatása után beszélgettünk. A hosszútávú külföldi önkéntes szolgálatra január 31-ig lehet jelentkezni.

Magnetofon helyett trombitaként

Nyitottak a spiritualitásra, sokat és rendszeresen interneteznek, példaképek számukra tanáraik. Autoritásból nem lehet velük kommunikálni, élő, konkrét és hiteles példákkal azonban igen, ebben pedig az egyháznak, az államnak és a civil szférának is nagy szerepe és felelőssége van.

Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak

Kép: Eszközei vagyunk a megbocsájtásnak
„Szenved- e valaki közöttetek? Imádkozzék!" A 108. zsoltár második verse összefoglalja a Kárpát- medencei ifjúsági imaéjjel célját, melynek jegyében református fiatalok százai gyűltek össze gyülekezeti közöségükben, hogy beszélgetve, játszva és imádkozva töltsenek együtt egy estét.

GeKIB

Ez történik továbbiak →

Refo500

Egy nap a Refo500 sátorban

A szervezők meghívására a Zsinati Ifjúsági Iroda önálló programmal, a Refo500 sátorral érkezett Velencére, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójára (EFOTT).

Túllátni a kereteken

A Zsinati Ifjúsági Iroda Refo500 sátoráról, a program valódi erejéről és üzenetéről a szervezőket kérdeztük.