Cikkeink a református hittan témakörében

Hittan: adatlapok létszámjelentéshez a 2019/2020-as tanév kezdetén

2019. szeptember 16., címkék: hittan

A hittanoktatás szervezésének rendjéről és a hittanoktatók zsinati foglalkoztatásáról szóló szabályrendelet (ZST-91/2016.06.01.) alapján 2019. szeptember 15-én a MRE Zsinati Oktatási Iroda nyilvánosságra hozta a fakultatív hittanoktatás és a kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatás szervezésével összefüggő létszámjelentés teljesítéséhez szükséges adatlapot és tájékoztatót.

Hittan: létszámjelentést várnak június 11-ig

2019. május 20., címkék: hittan

Tájékoztató az állami iskolák 1-8. évfolyamán kötelezően választható hit- és erkölcstan 2019/20. tanévi becsült létszámának jelentéséhez.

A választható hit- és erkölcstan szervezésének 15 lépése

2020. február 21., címkék: hittan

A 2020/21. tanévben már azok a tanulók érik el a nyolcadik évfolyamot, akik 2013-ban elsőként az első évfolyamban választhatták a hit- és erkölcstanoktatást. Tájékoztatónkkal az új tanév beiskolázásának szervezését szeretnénk segíteni.

Hittan: adatlapok a létszámjelentéshez

2018. szeptember 19., címkék: hittan

A hittanoktatás szervezésének rendjéről és a hittanoktatók zsinati foglalkoztatásáról szóló szabályrendelet (ZST-91/2016.06.01.) alapján 2018. szeptember 17-én a Zsinati Oktatási Iroda nyilvánosságra hozta a fakultatív hittanoktatás és a kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatás szervezésével összefüggő létszámjelentés teljesítéséhez szükséges adatlapot és tájékoztatót.

Hittan: létszámjelentés

2018. május 19., címkék: hittan

Tájékoztató az állami iskolák 1-8. évfolyamán kötelezően választható hit- és erkölcstan 2018/19. tanévi becsült létszámának jelentéséhez.

Hit- és erkölcstan: változásjelentő adatlapok

2018. január 20., címkék: hittan

Honlapunkról letölthetik a kötelezően választható református hit és erkölcstan csoportlétszámának változásjelentő adatlapját.

Tájékoztatás a teljesítésigazolások benyújtásának rendjéről

2017. december 14., címkék: hittan

A hit- és erkölcstanoktatók teljesítésigazolás nyomtatványát a Zsinati Oktatási Iroda havonta körlevélben juttatja el a hittanoktatók számára, azonban a nyomtatvány excel formátumban a Magyarországi Református Egyház hivatalos honlapjáról is letölthető.

Tájékoztató a hittanoktatási létszámjelentésekről

2017. szeptember 22., címkék: hittan

A hittanoktatás szervezésének rendjéről és a hittanoktatók zsinati foglalkoztatásáról szóló szabályrendelet (ZST-91/2016.06.01.) alapján 2017. szeptember 20-án a Zsinati Oktatási Iroda nyilvánosságra hozta a fakultatív hittanoktatás és a kötelezően választható hit- és erkölcstanoktatás szervezésével összefüggő létszámjelentés teljesítéséhez szükséges adatlapot és tájékoztatót.

Hittan: létszámjelentés

2017. május 20., címkék: hittan

Tájékoztató az állami iskolák 1-8. évfolyamán kötelezően választható hit- és erkölcstan 2017/18. tanévi becsült létszámának jelentéséhez.

Közeledik a határidő

2017. március 17., címkék: hittan, papp kornél

„Az iskolai beiratkozáskor kell nyilatkozni arról is, ha egy gyermek hittanra szeretne járni az etika helyett. Ilyen nyilatkozatot azonban elég egyszer tenni" – hívja fel a figyelmet Papp Kornél, a Zsinati Oktatásügyi Iroda vezetője. A hittankönyvek továbbra is ingyenesek maradnak a diákoknak.