Krisztus evangéliuma azonban nem zár ki egyetlen kultúrát, egyetlen nyelvet sem. A Szentlélek nemcsak hogy szólhat minden nép nyelvén, de egyszersmind meg is szenteli, át is formálja a különféle kultúrákat. Pecsuk Ottó írása.
Húsvétvasárnap hajnalban ezerhétszáz egyetemista a címbeli kiáltásra kezdett el futni a győri Széchenyi István Egyetem sportcsarnokába. Előttem egy spanyol lány futott, és hangosan ujjongott az anyanyelvén. Nem értettem mit mond, de telve volt örömmel a hangja. Tocsogtunk a tócsákban, de rendíthetetlenül futottunk. Aztán odaértünk.
Véget ért a XIII. zsinati ciklus hatodik ülése. Lezárult folyamatosan frissülő szöveges közvetítésünk, olvassa el a pénteki történéseket részletesen, időrendben visszafelé haladva.
A Zsinat alkalmából megnyíló tárlat dr. Németh Júlia és Pálúr Tamás missziós munkájának jellegzetes és sokatmondó pillanatait mutatja be.
Pécsett, Európa kulturális fővárosában, centenáriumi konferencia keretében emlékeztek a száz évvel ezelőtt zajló edinburgh-i világmissziós konferenciára.
A világmissziói konferencián részt vett római katolikus küldöttség is, melyet Brian Farrell püspök, a Keresztyén Egység Pápai Tanácsának tagja vezetett.
Az elmúlt vasárnap, június 6-án a skóciai Edinburghban befejezte munkáját a világmissziói konferencia. Ezen minden keresztyén felekezetből 300 küldött vitatta meg a misszió új hangsúlyait, feladatait, koncepcióit. Éppen száz évvel az 1910 júniusában ugyanott tartott első világmissziói konferencia után a mostani alkalmon jelentős döntések születtek.
Ma, szerdán kezdődik, s vasárnappal zárul a skót fővárosban az a világkonferencia, melyen a 100 éve indult missziói világkonferenciára emlékeznek a világ minden részéből érkezett vendégek.
Korrupció, bürokrácia, hazugságok, az egyenjogúság teljes hiánya. Ha csak ezeket a címszavakat olvassuk, nem biztos, hogy az ország, ami elsőként az eszünkbe jut, India. Pedig sok más mellett ezeket tapasztalta Pálúr Tamás és felesége Dr. Németh Júlia, akik hat hónapot töltöttek a távoli ország egyik legszegényebb településén, Fatephurban. Hazajövetelük után rájöttek, nem érzékelhető a csaknem 6000 km.
Ez az esztendő a tizennyolcadik immár, amikor Magyarországon is megszervezzik a Nemzetközi Börtönmissziós Imahetet. Egyre többen csatlakoznak ehhez a programhoz, és egyre többen vannak azok is, akik a börtönmisszió szolgálatában részt vesznek.
Ülünk egy nagyjából 15 nm-es szobában, tizenhatan mi magyarok, körülbelül húsz afrikai HIV pozitív kisgyerek, és még néhány felnőtt... Hazautazásunk előtt két nappal HIV pozitív árva gyerekeket látogattunk meg a Nairobitól kb. 20 km-re délre lévő Kajiado városban. Az otthon neve Tumaini, amely annyit tesz szuahéli nyelven, hogy remény.
Hazaérkezett a kenyai missziós kurzus. A négy magyarországi teológia hallgatóiból és lelkészekből álló csapat tizenkét napot töltött Afrikában.
Mase, mase – azaz „öröm, öröm”, hangzik a kameruni istentiszteleti köszöntés, amire a felelet a következő: „öröm, mert Krisztus eljön” (mase injule Kristo a ga timba lō). Az Isten dicsőítésének és a hálaadásnak az örömét élhette át az a félszáz érdeklődő, aki részt vett a szombathelyi református templomban tartott 2010-es világimanapi istentiszteleten március 7-én.
Riskóné Fazekas Márta, református lelkésznő, a Magyarországi Lepramisszió igazgatónője. A vele készített beszélgtésből kiderül, miért van szükség még a mai korban is a Lepramisszió munkájára, hány leprabeteg él a világon és mi magyarok, hívő emberek hogyan támogathatjuk ezt a világméretű szolgálatot.
Bemutatkoztak és igét is hirdettek egy kenyai gyülekezetben azok a református teológus hallgatók, akik a múlt héten utaztak el az afrikai országba. Hétfőn elhagyták Kenya civilizált részét a diákok, és a maszájok földje felé vették az irányt. Mielőtt megszűnt az internet kapcsolat, Pete Violetta honlapunknak is küldött beszámolót.
Az Észak-Amerikai Református Egyház szervezete, a Református Világmisszió nagyszerű kezdeményezéssel állt elő. „Ima a nemzetekért” címmel világ-imaláncot hirdetetett az olimpia idejére, a február 12–28. közötti időszakra, s ehhez imaprogramot is készített. A világ-imaláncot úgy szerkesztették meg, hogy a kezdő és záró olimpiai ünnepségre, valamint 16 napon át 16 nemzetért szóljon a világméretű imádkozás, egy-egy bibliai igevers kíséretében. Közép-Európából egyedül hazánk szerepel az imatémák között. Amerikai református testvéreink kiváló érzékkel és ötletességgel kapcsolták össze a sportot és az imát, a nemes küzdelmet és a lelkiséget. Hívjuk Kedves Olvasóinkat, hogy kapcsolódjanak be az olimpiai versenyekbe a tv-közvetítések mellett lelkileg is. Legyünk részesei ennek a nagyszerű téli lelki olimpiának is!