„Az orosz vezetés Isten és az emberiség előtt tartozik felelősséggel…”

2014. március 04., címkék: Vatikán, ukrajna, vatikán

A hétvégén kialakult kritikus ukrajnai helyzettel kapcsolatban megszólaltak az egyházak is. Az orosz katonai egységek bevonulására a Krím-félszigetre már vasárnap felhívásokkal reagáltak. Egybehangzóan a válsághelyzet békés megoldására kérték az érintett feleket. Gyorsjelentésünkben a legfontosabb és elsőként kiadott egyházi állásfoglalásokat ismertetjük.

„Az orosz vezetés Isten és az emberiség előtt tartozik felelősséggel…”

2014. március 04., címkék: Vatikán, ukrajna, vatikán

Először dél-amerikai a katolikusok vezetője

2013. március 13., címkék: pápa, i ferenc, Vatikán, vatikán, xvi benedek, katolikus egyház

Szerda este hét óra körül felszállt a füst a Vatikánban, ami azt jelentette, hogy a pápaválasztó konklávé döntött a katolikus egyház új vezetőjéről. Bő egy órával később kiderült, Ferenc néven az argentin Jorge Mario Bergoglio bíboros lesz az első dél-amerikai és egyben az első jezsuita pápa, a februárban lemondott XVI. Benedek utóda.

Először dél-amerikai a katolikusok vezetője

Erőszakkal összehívott katolikus közgyűlés Pekingben

2010. december 19., címkék: ökumené, Ökumené, Vatikán, vatikán, kína, keresztényüldözés

A Szentszék nagy fájdalommal vette tudomásul, hogy december 7-e és 9-e között Pekingben sor került a kínai katolikusok képviselőinek erőszakkal megtartott VIII. közgyűlésére.

Erőszakkal összehívott katolikus közgyűlés Pekingben

A Zsidó Világkongresszus elnöke a pápánál járt

2010. december 14., címkék: vatikán, Vatikán, Ökumené, ökumené, keresztyén-zsidó párbeszéd, xvi. benedek pápa

XVI. Benedek pápa a múlt hét végén magánkihallgatáson fogadta Ronald Laudert, a Zsidó Világkongresszus elnökét a Vatikánban.

A Zsidó Világkongresszus elnöke a pápánál járt

A pápa fogadta Orbán Viktor miniszterelnököt

2010. december 06., címkék: Vatikán, vatikán, Ökumené, ökumené, orbán viktor, xvi. benedek pápa

XVI. Benedek kihallgatáson fogadta Orbán Viktor miniszterelnököt, aki ezt követően találkozott Tarcisio Bertone vatikáni bíboros államtitkárral és Dominique Mamberti érsekkel.

A pápa fogadta Orbán Viktor miniszterelnököt

A pápa a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjaihoz szólt

2010. december 01., címkék: xvi. benedek pápa, teológia, ökumené, Ökumené, Vatikán, vatikán

XVI. Benedek december 3-án fogadta a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjait ötnapos plenáris ülésük lezárása alkalmából.

A pápa a Nemzetközi Teológiai Bizottság tagjaihoz szólt

Keresztyén és muzulmán vallásközi párbeszéd Teheránban

2010. november 16., címkék: Vatikán, vatikán, Ökumené, vallásközi konferencia, ökumené, iszlám

A Vallásközi Párbeszéd Pápai Tanácsa és az Iszlám kultúra és kapcsolatok elnevezésű szervezet Vallásközi Párbeszéd Központja az iráni fővárosban tartotta hetedik tanácskozását november 9–11. között. A  konferencia témája ez volt: „Vallás és társadalom ma: keresztény és muzulmán távlatok”.

Keresztyén és muzulmán vallásközi párbeszéd Teheránban

Békét a Szentföldön! – vatikáni felszólalás az ENSZ-ben

2010. november 06., címkék: vatikán, palesztína, Vatikán, Ökumené, ökumené, Háttér

A szentföldi béke a nemzetközi közösség jóakaratán és segítségén múlik – hangsúlyozta Francis Chullikat érsek, a Szentszék állandó ENSZ megfigyelője.

Békét a Szentföldön! – vatikáni felszólalás az ENSZ-ben

Plenáris ülést tartott a Pápai Tudományos Akadémia

2010. október 28., címkék: Vatikán, vatikán, Ökumené, Határon túl, teológia és tudomány, ökumené, xvi. benedek pápa

A XX. század tudományos öröksége a témája a Pápai Tudományos Akadémia idei plenáris ülésének.

Plenáris ülést tartott a Pápai Tudományos Akadémia

A pápa a Szentszék és Románia kapcsolatáról

2010. október 21., címkék: xvi. benedek pápa, Vatikán, vatikán

XVI. Benedek pápa beszédet intézett Románia új szentszéki nagykövetéhez, Bogdan Tataru-Cazaban diplomatához. Közelmúltat, s a jövőt átfogó szavaiból idézünk.

A pápa a Szentszék és Románia kapcsolatáról

2010. október 21., címkék: xvi. benedek pápa, Vatikán, vatikán