Egy darabot a jövőből

2015. április 13., címkék: kenya, skót misszió, keresztényüldözés

„Elszomorít a kenyai mészárlás, és az is, hogy a történteknek nincs akkora sajtóvisszhangja, mint a párizsi eseményeknek" – ezt egy muszlim egyetemista mondta azon a budapesti összejövetelen, amelyet a kenyai Garissa egyetemen nemrégiben brutálisan meggyilkolt diákokra emlékezve tartottak a Skót Misszióban egy héttel a tragédia után.

Debrecenben járt a Kenyai Presbiteriánus Egyház küldöttsége

2011. április 06., címkék: kenya, debrecen

Április 1-3 között a Magyarországi Református Egyház vendégeként a Kenyai Presbiteriánus Egyház, valamint a Kelet Afrikai Presbiteriánus Egyház Teológiájának küldöttsége látogatott Debrecenbe.

Szívig érő Afrika – A magunk belső utazását is végigjártuk...nem kevésbé izgalmasat, mint amit Kenya nyújtott...

2010. március 24., címkék: misszió, istentisztelet, Háttér, kenya, teológus

Nagyvárosi istentisztelet: idős hölgy kezében mikrofon, előénekléssel vezeti a körülbelül 30 fős kórust és a mintegy 1000 fős gyülekezetet.Ha először csinálná, akkor is profinak tűnne, annyira a vérében a dallam, a ritmus. De nem is ez a legfontosabb, hiszen Istent dicséri, Ő van a középpontban.

A remény szava: Tumaini

2010. március 21., címkék: világmisszió, Háttér, kenya, teológus

Ülünk egy nagyjából 15 nm-es szobában, tizenhatan mi magyarok, körülbelül húsz afrikai HIV pozitív kisgyerek, és még néhány felnőtt... Hazautazásunk előtt két nappal HIV pozitív árva gyerekeket látogattunk meg a Nairobitól kb. 20 km-re délre lévő Kajiado városban. Az otthon neve Tumaini, amely annyit tesz szuahéli nyelven, hogy remény.

Idegen helyen, idegen kultúrában, idegen nyelven

2010. március 16., címkék: Hírek, kenya, világmisszió, bölcsföldi andrás, teológus, reformátusok lapja

Hazaérkezett a kenyai missziós kurzus. A négy magyarországi teológia hallgatóiból és lelkészekből álló csapat tizenkét napot töltött Afrikában.

Megkezdődött az igazi kaland – elhagyták Kenya civilizált részét a teológus hallgatók

2010. március 09., címkék: misszió, világmisszió, Háttér, kenya, teológus

Bemutatkoztak és igét is hirdettek egy kenyai gyülekezetben azok a református teológus hallgatók, akik a múlt héten utaztak el az afrikai országba. Hétfőn elhagyták Kenya civilizált részét a diákok, és a maszájok földje felé vették az irányt. Mielőtt megszűnt az internet kapcsolat, Pete Violetta honlapunknak is küldött beszámolót.