Szabó Sarolta lelkipásztort iktatták be a felvidéki Nagykeszin

2010. június 08., címkék: szabó sarolta, Gyülekezeti hírek, lelkésznő, templomszentelés, fazekas lászló

Templomszentelési és lelkészbeiktatási ünnepséget tartottak a hétvégén Nagykeszin. Ez utóbbira utoljára ötven évvel ezelőtt került sor.

Hogyan támogathatjuk a leprabetegek között végzett segítő munkát?

2010. március 10., címkék: adománygyűjtés, riskóné fazekas márta, Ökumené, ökumené, lepramisszió, lelkésznő, világmisszió

Riskóné Fazekas Márta, református lelkésznő, a Magyarországi Lepramisszió igazgatónője. A vele készített beszélgtésből kiderül, miért van szükség még a mai korban is a Lepramisszió munkájára, hány leprabeteg él a világon és mi magyarok, hívő emberek hogyan támogathatjuk ezt a világméretű szolgálatot.

Brutálisan megvertek egy református lelkésznőt - a tettes az istentisztelet után támadta meg a lelkipásztort

2010. február 11., címkék: mezőberény, brutális támadás, lelkésznő, Hírek

Megtámadtak egy református lelkésznőt Mezőberényben, aki a vasárnapi istentisztelet után éppen hazafelé tartott a gyülekezeti házból. A brutális támadás következtében a 33 éves nő súlyos sérüléseket szenvedett - kitört két foga, szétrepedt a szája, megsérült az arca és a keze, valamint súlyos fejsebei keletkeztek - napokig kórházban ápolták. A támadót még nem találta meg a rendőrség.