Kameruni túszejtés: imádságra és szolidaritásra hív a REV

2018. november 07., címkék: református világközösség (rev), kamerun

Közel 80 gyermeket és három munkatársat raboltak el november 4-én fegyveres férfiak a Kamerun észak-nyugati részén található Bamendai Presbiteriánus Középiskolából. Egy hét alatt ez volt a második alkalom, hogy gyermekekre támadtak. A Református Egyházak Világközössége (REV) együttérzését fejezi ki tagegyházával, a Kameruni Presbiteriánus Egyházzal (PCC) és az elrabolt gyermekek szabadon bocsájtását követeli.

Öröm, öröm – világimanap Szombathelyen

2010. március 11., címkék: szombathely, ima, Gyülekezeti hírek, ökumenikus, világmisszió, kamerun, női világimanap

Mase, mase – azaz „öröm, öröm”, hangzik a kameruni istentiszteleti köszöntés, amire a felelet a következő: „öröm, mert Krisztus eljön” (mase injule Kristo a ga timba lō). Az Isten dicsőítésének és a hálaadásnak az örömét élhette át az a félszáz érdeklődő, aki részt vett a szombathelyi református templomban tartott 2010-es világimanapi istentiszteleten március 7-én.

Kamerunért imádkoztak a világ 175 országában

2010. március 08., címkék: börtönmisszió, kamerun, ökumenikus, női világimanap, Hírek

Banánkenyér, spenótos marhahús és banán minden mennyiségben, magyar, cigány és afro-pidzsi nyelven dalolt énekek. Ökumenikus világimanapot tartottak világszerte, köztük hazánkban is. Százhetvenöt országban imádkoztak Kamerunért március 5-én. Az ünnep mindenhol más, mégis hasonló volt. Bagdán Zsuzsanna Csillaghegyről és Óbudáról, Békefy-Röhrig Klaudia a kalocsai és pálhalmai börtönből hozott világimanapi beszámolót.

Kalocsán és Pálhalmán 160 női fogvatartott ünnepelte az ökumenikus világimanapot

2010. március 08., címkék: Ökumené, kalocsa, ökumenikus, ökumené, pálhalma, börtönmisszió, kamerun, női világimanap

Minden év márciusának első péntekjén, illetve vasárnapján 200 országban tartják meg az Ökumenikus Női Világimanapot. Így volt ez immáron harmadik éve több magyar büntetés-végrehajtási intézetben is. Most a kalocsai és a pálhalma-mélykúti ünneplésről számolunk be.

Ökumenikus (Női) Világimanap – 2010. március 5.

2010. február 24., címkék: Ökumené, ökumenikus tanács (meöt), kamerun, női világimanap, ökumené

A világimanapot 1887 óta tartják az asszonyok, világot átfogó imaláncolatban. Évenként ismétlődik, minden március első péntekjén, csaknem 200 országban bekapcsolódnak az összekulcsolt kezek a nemes szolgálatba. Magyarországon 25 éve folyik ez az imádkozó informálódás, és cselekvő bizonyságtétel különböző gyülekezetekben, felekezetekben. Kamerun asszonyai készítették el az idei imanap ünnepi istentiszteleti anyagát, melyet mi magyarul velük együtt imádkozunk és énekelünk, értük és egymásért, az egész világért. Az idei imanap főtémája: „Minden mi él, Istent dicsérje!” Jelszava: erő a mához, remény a holnaphoz.