Egyházi találkozó börtönben az európai romákért

2011. április 11., címkék: Hírek, cigánymisszió, börtönmisszió, pálhalma

A Dunaújváros-Pálhalmai Országos Büntetés-végrehajtási Intézet kultúrtermében nyolcvannál is több  elítélt részvételével tartottak hazánkban első alkalommal olyan imatalálkozót, ami az európai romákért szólt.

Meleg szívek hűvösön

2010. március 09., címkék: pálhalma, adomány, békefy lajos, börtönmisszió, Háttér, reformátusok lapja, haiti

Nem mindenki elvetemült és javíthatatlan bűnöző, aki börtönben ül. Ez derült ki nemrég Dunaújváros-Pálhalmán is, ahol a büntetés-végrehajtási intézet női fogvatartottjainak kezdeményezésére, a börtönlelkész és a börtönparancsnok támogatásával gyűjtés indult a haiti földrengés áldozatainak megsegítésére. A rabok az összegyűlt pénzt március 2-án ünnepélyes keretek között adták át a Magyar Vöröskereszt képviselőinek.

Kalocsán és Pálhalmán 160 női fogvatartott ünnepelte az ökumenikus világimanapot

2010. március 08., címkék: Ökumené, kalocsa, ökumenikus, ökumené, pálhalma, börtönmisszió, kamerun, női világimanap

Minden év márciusának első péntekjén, illetve vasárnapján 200 országban tartják meg az Ökumenikus Női Világimanapot. Így volt ez immáron harmadik éve több magyar büntetés-végrehajtási intézetben is. Most a kalocsai és a pálhalma-mélykúti ünneplésről számolunk be.