Református kitüntetettek

2014. március 15., szombat

Több ismert református személyiség és református intézmény munkatársa is szerepel a március 15-e alkalmából kitüntetettek között.

Kossuth-díjjal tüntették ki Kobzos Kiss Tamás népzenetanárt, Liszt Ferenc-díjas előadóművészt, az Óbudai Népzenei Iskola igazgatóját. Széchenyi Nagydíjat kapott Honti László, a Károli Gáspár Református Egyetem professor emeritusa.

Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehetett át Bölcskeiné Ágai Ilona, a Magyar Református Gyermekvédelmi Szolgálat Nevelőszülő Hálózatának gyógypedagógusa, valamint Tőkéczki László dunamelléki főgondnok, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Művelődéstörténeti Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt elismerésben részesült id. Besztercey András, a Nagykunsági Református Egyházmegye esperese és Nagy Kálmán kunhegyesi lelkipásztor, a Sarepta Református Idősek Otthona intézményvezetője.

Magyar Érdemrend Lovagkereszttel tüntették ki Hegyi Sándor nyugalmazott székelyudvarhelyi lelkipásztort, Köntös László dunántúli főjegyzőt, a Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményeinek igazgatóját, Nagy Margitot, a Vajdasági Magyar Pedagógusok Egyesületének elnökét, az újvidéki Apáczai diákotthon igazgatóját, valamint Szalay László Pál telkibányai lelkipásztort, a Magyarországi Református Egyház Ökogyülekezeti Tanácsának tagját.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Draskóczy László kántor-zenetanár, a Magyarországi Református Egyház Énekeskönyvi Bizottságának tagja, valamint Mihalina László Mihály, a Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakközépiskola, Általános Iskola és Óvoda főigazgatója

Czanik András

Reformatus.hu a közösségi oldalakon