Presbiteri találkozót tartottak Gyulán

2017. április 08., szombat

Közel kétszázan vettek részt a gyulai református templomban március 26-án a Tiszántúli Református Egyházkerület által szervezett Békés megyei presbiteri találkozón. A találkozó a tiszáninneni egyházkerület „Hirdesd az Igét" programjának idei, „Reformátori Alapok" programsorozata egyik állomása volt.

A szervezők hangsúlyos célja volt annak érzékeltetése, hogy egész életünk, szolgálatunk Isten színe előtt – Coram Deo – zajlik. A nyitó áhítat alapigéjét Katona Gyula esperes a Jelenések könyve 7. részéből olvasta fel, majd a 42. zsoltár gondolataival szemléltette, hogy mit jelent Isten színe előtt lenni, és hangsúlyozta, hogy ebben a folyamatban nekünk van szükségünk megtisztulásra, vigasztalásra és Isten dicsőítésére.

A beszámoló a tiszántúli egyházkerület honlapján folytatódik.

Forrás: ttre.hu, fotó: Barcza János

Reformatus.hu a közösségi oldalakon