Műemlékem van – mit tegyek, mit tehetek?

2010. szeptember 12., vasárnap

altKulturális örökségvédelmi konferenciát tartanak lelkészeknek és világi elöljáróknak Pápán. A konferencia levezető elnöke Winkler Gábor egyetemi tanár, Pápa város főépítésze.

Kulturális örökségvédelmi konferenciát tartanak lelkészeknek és világi elöljáróknak Pápán, október 12-én, kedden tíz órától. A konferencia levezető elnöke Winkler Gábor egyetemi tanár, Pápa város főépítésze.

Helyszín: Pápai Református Gyűjtemények, 8500 Pápa, Március 15. tér 9.
Időpont: 2010. október 12. (kedd)

Program:
10.00    Köszöntők: Steinbach József püspök (Dunántúli Református Egyházkerület), Tamási Judit mb. elnök (Kulturális Örökségvédelmi Hivatal)

10.20    Megőrzés vagy fejlődés? A Hivatal szerepe a kulturális örökség védelmében: Veöreös András építész, irodavezető-helyettes (KÖH, Nyugat-dunántúli Iroda)

10.50    Általános helyzetkép a Dunántúli Református Egyházkerület épületállományáról: Bellai Zoltán református lelkipásztor, püspöki főtanácsos (Kaposvár)

11.20    Kérdések, hozzászólások; Szünet

11.40    Műemlékek karbantartása, helyreállítása; a tulajdonosok és a hatóságok teendői: Németh Katalin és Máthé Géza műemlék-felügyelők közös előadása (KÖH, Közép-dunántúli Iroda)

12.10    A templom mint közösségi tér – múlt és jelen: Köntös László, gyűjteményi igazgató, főjegyző

12.30    A templom mint mai épület (Prezentáció): Borbás Gábor, vezető építész, Construktivo Kft., Kaposvár

12.50    Ebéd

14:00  Egy Árpád-kori templom helyreállításának kálváriája: Bikádi László református lelkipásztor (Sóly, Hajmáskér)

14.30   Az Ágoston Sándor Alapítvány tevékenységéről: Horváth Ákos / Gudor Botond református lelkipásztorok (Magyarigen - Erdély)