Lépések a befogadóbb iskolák felé

2018. április 25., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks

A HEKS (Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezete) öt éve támogatja a roma-nem roma együttműködést egyházunk gyülekezeteiben, nemrég pedig elindult a szervezet oktatási intézményekben zajló programja is. Az érdeklődők május 22-én, egy műhelynap keretein belül ismerkedhetnek meg az utóbbi projekt alapjául szolgáló kutatással, és annak távlati céljaival. A program hátteréről a svájci szervezet hazai cigánymisszióban dolgozó projektkoordinátorával, Velkey Laurával beszélgettünk.

Lépések a befogadóbb iskolák felé

2018. április 25., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks

Álláshirdetés a Szeretetszolgálati Irodánál

2017. február 15., címkék: Pályázat, pályázat, HEKS, heks, szeretetszolgálat

A MRE Szeretetszolgálati Irodája és a svájci református egyházak segélyszervezete, a HEKS pályázatot hirdet menekült integrációs koordinátori állás betöltésére.

Álláshirdetés a Szeretetszolgálati Irodánál

2017. február 15., címkék: Pályázat, pályázat, HEKS, heks, szeretetszolgálat

Kárpátaljai kerekasztal

2016. október 27., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), svájci protestáns segélyszervezet (heks), HEKS, pc usa, badeni egyház, Rajnai Egyház, rajnai egyház, heks, kárpátalja, mrsz, németországi református egyház, Kárpátalja

Német, svájci, osztrák és amerikai egyházak és segélyszervezetek tanácskoztak Beregszászon a kárpátaljai reformátusok szolgálatának támogatásáról. Az egyeztetésen az Magyarországi Református Egyház (MRE) és a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ) is képviseltette magát.

Kárpátaljai kerekasztal

Svájci segítség a cigánymissziónak és a menekültmissziónak

2016. szeptember 07., címkék: heks, HEKS, menekültmisszió, cigánymisszió

Jövőre is pályázhatnak a HEKS svájci protestáns segélyszervezet támogatására azok a gyülekezetek, amelyek cigányok között végeznek munkát, sőt jövőre a menekültmissziós projekteket is támogatják. A segélyszervezet kuratóriuma augusztus 30. és szeptember 1. között Magyarországon tartotta évi rendszeres ülését, ennek során aláírták a Magyarországi Református Egyházzal való újabb négy évre szóló együttműködési nyilatkozatot.

Svájci segítség a cigánymissziónak és a menekültmissziónak

2016. szeptember 07., címkék: heks, HEKS, menekültmisszió, cigánymisszió

HEKS pályázat a cigány gyerekek közötti munka támogatására

2016. január 18., címkék: HEKS, pályázat, Pályázat, cigánymisszió, heks

Ismét lehet pályázni a HEKS-nél romamissziós munkára. A pályázat kizárólag a Magyarországi Református Egyház gyülekezeteinek szól, célja olyan tanoda-típusú, közösségépítő és szabadidős programok támogatása, melyek a 0-18 éves hátrányos vagy halmozottan hátrányos helyzetű és elsősorban cigány gyermekek és fiatalok felzárkózását, társadalmi beilleszkedését és készségfejlesztését segítik.

HEKS pályázat a cigány gyerekek közötti munka támogatására

2016. január 18., címkék: HEKS, pályázat, Pályázat, cigánymisszió, heks

Kárpátalján már találtak cigány munkatársakat

2015. november 04., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks

Hogyan is lehet működtetni egy programot a cigánytáborban, támogatókat és munkatársakat találni? Jönnek-e segíteni a cigányok, vagy csak érdekből, pénzért, vagy ha van segély? Tanakodtunk a cigánymissziós képzésen Csonkapapiban, Kárpátalján. Voltak kérdések a flipchart táblán, ahogy kell, oldalt ült a moderátor, középen a helyi cigánymissziós intézmények vezetői. Szégyenszemre már-már szinte kifutottunk az ötletekből, flipchart tábla, filctollak, post-it cédulák ide vagy oda, és tanácstalan reménytelenség kezdett belopódzni az eredetileg elszánt hangulatba, amikor megszólalt valaki: testvérek, mindig találtunk a cigányok között olyanokat, akiket érdekelt a jövő, akik megértették, hogy tenni lehet és kell a gyerekeikért, a családjukért, a táborért. Ők lettek a mi szövetségeseink.

Kárpátalján már találtak cigány munkatársakat

2015. november 04., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks

A HEKS bepereli a svájci államot

2014. február 21., címkék: HEKS, svájc, heks

Egy menekült afgán család érdekében emelt szót a Svájci Református Egyházak Segélyszervezete.

A HEKS bepereli a svájci államot

2014. február 21., címkék: HEKS, svájc, heks

Kelet-Európa nap Svájcban

2014. február 02., címkék: svájc, HEKS, heks, bölcskei gusztáv

Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke a HEKS által szervezett Kelet-Európa nap díszvendégeként január végén két intenzív napot töltött Svájcban.

Kelet-Európa nap Svájcban

2014. február 02., címkék: svájc, HEKS, heks, bölcskei gusztáv

Nemzetközi támogatás a gyülekezetek akadálymentesítéséhez

2013. szeptember 10., címkék: mrsz, HEKS, heks

Az MRSZ és a svájci HEKS a református gyülekezetek akadálymentesítését kívánják segíteni.

Nemzetközi támogatás a gyülekezetek akadálymentesítéséhez

2013. szeptember 10., címkék: mrsz, HEKS, heks

Svájci-magyar református együttműködés született

2013. szeptember 05., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks

Ünnepi keretek között írta alá a HEKS, a Svájci Református Egyházak Segélyszervezete és a Magyarországi Református Egyház partnerségi megállapodását szeptember 5-én a zsinati székházban.

Svájci-magyar református együttműködés született

2013. szeptember 05., címkék: cigánymisszió, HEKS, heks