Gyászhír – elhunyt dr. Dékány Endre

2010. június 28., címkék: halottak, in memoriam, őrségi egyházmegye, Hírek, In memoriam

Az Őrségi Egyházmegye esperese, középbogárdi, litéri, egyházasrádóci, végül zalaegerszegi lelkipásztor, életének 88. évében június 24- én elhunyt.

Dr. Bartha Tibor emlékezete

2010. június 24., címkék: halottak, in memoriam, bartha tibor, Háttér, In memoriam

Munkácson született, majd a székely gyökerű család csonka Magyarországra került. Középiskolai tanulmányait Debrecenben, a Református Kollégium Gimnáziumában végezte, majd a Teológiai tanulmányok következtek, ugyancsak Debrecenben a Teológiai Akadémián. Kivételesen éles és tiszta teológiai látásmódja már ekkor megmutatkozott.

Dzięki, Polska! – példa a búcsúvétel méltóságára és a hazaszeretetre

2010. április 21., címkék: Háttér, temetés, katasztrófa, halottak, lengyelország

Két napon át végigkísérhettem a lengyel nép búcsúvételét a szmolenszki repülőgép katasztrófa áldozataitól, a kilencvenhat életét vesztett, tragikus sorsú honfitárstól, s az elnöki házaspártól.

Elhunyt Tonk István

2010. április 08., címkék: Hírek, magyar református egyház, halottak, házsongárd, tonk istván

Péntekről szombatra virradó éjszaka súlyos autóbaleset következtében elhunyt Tonk István. Az Erdélyi Református Egyházkerület 68 éves főgondnoka hirdette ki tavaly május 22-én, Debrecenben a Kárpát-medencei református egység létrejöttét. Tonk Istvánt pénteken, Kolozsváron, a Házsongárdi temetőben helyezik végső nyugalomba.

Elhunyt Kovács Dezső

2010. április 08., címkék: Gyülekezeti hírek, halottak

A nyugalmazott református lelkipásztor korábban szolgált a Budapest–Szabadság téri valamint a Budapest–Nagytétényi, Tabajdi és Vértesdobozi református gyülekezetekben.

In memoriam Tonk István

2010. április 08., címkék: Határon túl, halottak, erdélyi egyházkerület, tonk istván

A tintafoltok nagy könnycseppként gördülnek a papírra, amint írom e sorokat. A szavak üresen konganak, s neki-neki ütődnek lelkem falának, mintha tiltakoznának… de a végzetes és visszafordíthatatlan tényen már nem lehet változtatni: Tonk István immár nincs többé.

Részvétlevél Moszkvába Genfből

2010. március 31., címkék: oroszország, Ökumené, halottak, ökumené, egyházak világtanácsa (wcc), kirill pátriárka, olav fyske tveit

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) főtitkára, Dr. Olav Fykse Tveit lelkész részvéttáviratot küldött Moszkvába I. Kirill pátriárkának, minden orosz ortodox lelki fejének, melyben részvétét nyilvánítja  a metrórobbantás áldozatainak és hozzátartozóinak.

Kirill pátriárka részvétimája és lelkigondozói támogatása a metró-tragédia áldozatainak

2010. március 30., címkék: ima, Ökumené, halottak, ökumené, moszkva, orosz ortodox egyház, kirill pátriárka

Az immáron negyvennél is több halálos áldozatot követelő moszkvai metrórobbantás áldozataiért név szerint imádkozott az Orosz Ortodox Egyház feje, és a hozzátartozók mellé lelkigondozó papokat rendelt ki.

Kegyeleti emlékparkot hoznak létre Hajdúsámsonban

2010. március 24., címkék: hajdúvidéki egyházmegye, tiszántúli egyházkerület, Gyülekezeti hírek, halottak, hajdúsámson

Szakemberek közreműködésével exhumálják a hajdúsámsoni református temetőben lévő sírokat huszonöt éves zárva tartása után. A több mint négyhektáros temetőt 1982-ben zárták be. Azóta úgy áll a település belvárosában.

Elhunyt Mohammed Sayed Tantawi, az iszlám egyik kiemelkedő alakja

2010. március 12., címkék: Ökumené, xvi benedek pápa, iszlám, halottak, ökumené

XVI. Benedek személyes részvétét fejezte ki a 81 éves korában március 10-én tragikus hirtelenséggel elhunyt Mohammed Sayed Tantawi nagysejk halála miatt.

Meghalt Raj Tamás főrabbi

2010. március 09., címkék: Keresztény Zsidó Társaság, Ökumené, rabbi, halottak, ökumené

Hosszan tartó betegség után hétfőn este, életének 70. évében elhunyt Raj Tamás főrabbi, történész. A főrabbi 12 évvel ezelőtt Scheiber Sándor-díjat kapott, 2003-tól pedig Budapest Belváros-Lipótváros díszpolgára volt.

Kopt fekete karácsony Egyiptomban

2010. január 08., címkék: Ökumené, kirollos pátriárka, halottak, ortodox karácsony, ökumené, egyházellenes

Az ortodox világ január hatodikán ünnepelte karácsonyt. Ez a nap az egyiptomi kopt ortodox keresztyének számára fekete ünnep volt, mivel hat keresztyén és egy muszlim rendőr halt meg Luxortól 64 km-re egy lövöldözésben.