Zsinat - Nem alkotmánysértő a református egyház adatkérése az APEH-től

2009. november 20., péntek

Gyűjthet adatokat a református egyház. Az adatvédelmi biztostól a napokban érkezett válasz értelmében nem alkotmánysértő a református egyház adóhatóság felé jelzett adatgyűjtési igénye - jelentette be Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinati ülésén, Balatonszárszón. Az szeretnék megtudni, hogy az ország egyes területein, megyéiben hányan ajánlották fel adójuk egy százalékát az egyház számára. Az ilyen irányú kérésüket korábban adatvédelmi aggályok miatt utasította el az adóhatóság. Most az adatvédelmi biztos állásfoglalásával az egyház újra megkeresi az APEH-et - mondta a püspök. Az elhangzottak szerint az adatok egyebek közt azért is fontosak, mert az nagyban segíti az egyház munkáját, ha megszólíthatja az adakozóit, illetve a potenciális adakozóit. Bölcskei Gusztáv a zsinati ülésen szólt arról is, hogy feltűnően sok érvénytelen felajánlás érkezett a személyi jövedelemadóból adható egy százalékok kapcsán, ezért ezekre a jövőben kiemelt figyelmet kell fordítani. Megemlítette, hogy a katolikus egyház korábban felülvizsgálatot kért, és kiderült, hogy az érvénytelennek minősített felajánlások többsége szabályszerű volt. A református egyház az elmúlt évben több mint egymilliárd forint támogatást kapott az adakozóitól.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió