2019. szeptember 16., címkék: egyszázalék, SZJA, szja, egyszazalek, Egyszázalék

Több mint 1 milliárd 317 millió forinttal támogatták idén a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatát, azonban ebben az esztendőben közel 50 ezer fővel növekedett a felajánlók száma is – derült ki a Nemzeti Adó- és Vámhivatal előzetes tájékoztatásából. Köszönjük, hogy a református egyházon keresztül segített!

A NAV tájékoztatása az adó 1% felajánlásáról

2019. április 11., címkék: NAV, adó 1 százalék, SZJA, felajánlás, adó 1%, egyszazalek, egyszázalék, szja, Egyszázalék

Aki tavaly már rendelkezett egyházunk számára adója 1 százalékáról, annak idén nincs teendője, de akkor sem történik semmi baj, ha valaki újra leadja nyilatkozatát. A Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) egyszázalékos felajánlásokra vonatkozó iránymutatását ismertetjük.

Jókedvvel adni

2019. április 09., címkék: egyszázalék, interjú, mihályi győző, egyszazalek, Egyszázalék

Idén már nemcsak a hangját kölcsönzi a Magyarországi Református Egyház egyszázalékos kampányához, hanem az arcával is találkozhatunk a felajánlásra felhívó plakátokon és kisfilmben. Mihályi Győzővel a hit megéléséről, a jókedvű adakozás fontosságáról és arról beszélgettünk, miként állíthatja nemes célok szolgálatába tehetségét egy színművész.

Egyetlen csepp is segítség

2019. március 21., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, ökumenikus tanács (meöt), egyszázalék

Közös egyszázalékos honlapot indított tizenegy magyarországi keresztény egyház, mellyel elsősorban a felekezetükhöz csak lazán kötődőket szeretnék meggyőzni: felajánlásaikból nagyon sok társadalmilag hasznos szolgálat valósulhat meg országszerte. A részletekről Fischl Vilmost, a kampányt koordináló Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) főtitkárát kérdeztük.

Emelkedett az egyházunknak felajánlott adó 1% összege

2018. szeptember 16., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék

Az adózók mintegy 997 millió forinttal támogatták idén a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatát, 209 ezren ajánlották személyi jövedelemadójuk 1 %-át „egyszerűen református" célra. Köszönjük!

Ünnepelje a református egység napját 1%-ával!

2018. május 14., címkék: egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék, Egyszázalék

Május 22-én nemcsak a határokon átívelő magyar református közösségért adunk hálát, mert idén erre a napra esik az adóbevallás benyújtásának végső határideje is. Alig több, mint egy hetünk van tehát, hogy személyi jövedelemadónk (szja) 1+1 %-ával egyházunk szolgálatát támogassuk. Mutatjuk a részleteket!

A balatoni halász története

2018. május 09., címkék: Egyszázalék, egyszazalek, egyszerűen református, egyszázalék

Fekete Áron négy gyermek boldog édesapja, aki esti mese helyett történeteket mesél nekik a Bibliából. Családjával a Balaton partján, Fonyódon él, foglalkozását tekintve halász. Az egyház és a közösség erejében hisz, kedvenc éneke pedig a 90. zsoltár.

A balatoni halász története