Teológiai pályatételek a Magyar Holokauszt Emlékév alkalmából

2014. március 13., csütörtök

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem a Magyar Holokauszt Emlékév alkalmából, az ifj. Dr. Varga Zsigmondra történő megemlékezés-sorozat jegyében teológiai pályatételeket írt ki protestáns teológusok, hitéleti szakos egyetemi és főiskolai hallgatók, doktoranduszok és lelkipásztorok részére.

A kiírt pályatételek:

1. Mártíromság a Szentírásban és az intertestamentális irodalomban
2. Államhatalom és egyház viszonya az Újszövetségben
3. A Barmeni Teológiai Nyilatkozat recepciója az 1945 előtti magyar protestáns teológiában
4. Czeglédy Sándor: A választott nép című könyvének történeti és teológiai értékelése
5. A teológus-gyülekezet szerepe és jelentősége a debreceni egyetemi ifjúság életében az 1940-es években
6. Ifj. dr. Varga Zsigmond igehirdetései
7. Az 1930-as évek német egyházi viszonyainak és teológiatörténeti fejleményeinek értékelése a debreceni teológusok diáklapjában, a Közlönyben
8. A holocaust teológiai és egyházpolitikai megítélése az 1945 utáni magyar protestáns szakirodalomban
9. A holocaust teológiai reflexiói az 1945 utáni protestáns teológiai szakirodalomban

Az elvárt terjedelem 1–2 szerzői ív (25–40 gépelt oldal).

A pályatételeket 3 nyomtatott és bekötött/spirálozott példányban kérjük 2014. szeptember 15-éig, zárt borítékban a Hittudományi Egyetem Rektori Hivatalába eljuttatni (4026 Debrecen, Kálvin tér 16.). A borítékra, kérjük, csak a dolgozat jeligéjét és az alábbi szöveget írják rá: DRHE – teológiatörténeti pályatételek. Kérjük a szerzőket, hogy a pályamunkákhoz mellékeljenek egy kisméretű, külön zárt borítékot, melyre kívülről csak a jelige van felírva, benne pedig a szerző neve, elérhetősége olvasható.

A pályázatokat magyar protestáns teológusok közül felkért szakmai zsűri fogja elbírálni.
A zsűri az alább pályadíjakat oszthatja ki:

1. helyezés: 100 ezer forint
2. helyezés: 75 ezer forint
3. helyezés 50 ezer forint

Kellő számú pályázat beérkezése esetén egyazon helyezés többször is kiadható.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre – deo volente – 2014 novemberében, a Magyar Tudomány Ünnepe keretében megtartandó intézményi konferencián kerül majd sor.

Debrecen, 2014. március 5.

Dr. Fekete Károly
rektor