Pályázati felhívás tudományos főmunkatársi álláshelyre

2014. május 13., kedd

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora pályázatot hirdet a Kelet-közép-európai Karl Barth Kutatóintézetbe egy főállású, teljes munkaidős tudományos főmunkatársi álláshelyre. A munkakör betöltésére irányuló munkaviszony 2014. július 1. napjától ötéves időtartamra szól, mely kétszer hosszabbítható meg.

A tudományos főmunkatárs főbb feladatai:

-     Karl Barth teológiája magyar, illetve közép-kelet-európai hatástörténetének kutatása,

-     Barth teológiájának megértésére irányuló törekvések segítése a teológus hallgatók, lelkipásztorok és kutatók körében,

-     közreműködés Barth művek lefordításában, megjelentetésében,

-     aktív részvétel kutatási források biztosítását célzó pályázati tevékenységben,

-     részvétel a hitéleti szakok oktatómunkájában, TDK-t, diplomamunkát és doktori értekezést író hallgatók témavezetésében, a doktori fokozatszerzési eljárásban,

-     mindazon egyéb feladatok ellátása, melyeket az egyetem Szervezeti és Működési Szabályzata a tudományos főmunkatárs számára előír.

Pályázhatnak azok, akik rendelkeznek:

  •  teológiai (hittudományi) oklevéllel és teológiai (hittudományi) PhD fokozottal,
  •  legalább 8 éves tudományos kutatói és/vagy felsőoktatási oktatói gyakorlattal,
  •  rendszeres és kiterjedt tudományos publikációs tevékenységgel, ennek keretében az MTMT adatbázisban rögzített legalább két szakmonográfiával vagy hat darab tudományos besorolású tanulmánnyal vagy könyvfejezettel,
  •  a kutatott szakterület átfogó, korszerű ismeretével, módszertanának gyakorlatával,
  •  széles körű hazai szakmai, tudományos közéleti tevékenységgel, tapasztalattal, és
  •  alkalmasak a hallgatók, doktoranduszok és a tanársegédek tanulmányi, tudományos munkájának vezetésére.

A munkakör betöltésének további feltétele, hogy a pályázó feleljen meg az egyetem Szervezeti és Működési Szabályzatában a tudományos kutatókra, s ezen belül is a tudományos főmunkatársakra meghatározott feltételeknek.

A pályázat elbírálása során előnyt jelent, ha a pályázó

  •  olyan református vallású egyháztag, aki vállalja, hogy kinevezése esetén törekszik a DRHE református szellemiségének erősítésére, a keresztyén életszemlélet és a református tanítás átélésére és megvalósítására, a hallgatókkal való megismertetésére és megszerettetésére egész egyetemi tevékenységében, különösen pedig a nevelésben,
  •  ilyen pályázat hiányában előnyt jelent az evangélikus vallású egyháztagság, amely alapján a pályázó életével és munkájával vállalja az intézmény céljait,
  •  a rendszeres teológia tárgykörében felsőoktatási oktatói tapasztalattal rendelkezik.

A pályázatnak tartalmaznia kell a pályázó:

  •  jelenlegi munkahelyének, munkakörének, beosztásának megnevezését,
  •  eddigi szakmai munkájának részletes bemutatását, kiemelten a kutatómunkáját, oktatási-nevelési tevékenységét,
  •  szakirodalmi munkásságának ismertetését, nyelvismeretének megjelölését,
  •  a munkakör betöltésével kapcsolatos elképzeléseit, célkitűzéseit,
  •  hozzájáruló nyilatkozatát, hogy pályázatát az egyetem szabályzataiban meghatározott személyek és testületek megismerhetik.

A pályázathoz mellékelni kell a pályázó:

  •  szakjának megfelelő egyetemi oklevele/oklevelei hiteles másolatát,
  •  a tudományos fokozatát igazoló dokumentumok hiteles másolatát,
  •  idegen-nyelvtudását igazoló okirat(ok) hiteles másolatát,
  •  tudományos publikációinak, tudományos alkotásainak, szakmai kitüntetéseinek és díjainak jegyzékét,
  •  részletes szakmai és tudományos önéletrajzát, megjelölve benne a választással/felkéréssel/megbízással kapott/vállalt egyházi tisztségeit,
  •  szakmai elképzeléseit, kutatói terveit ismertető dokumentumot,
  •  egyháztagságát igazoló lelkészi igazolást,
  •  írásbeli nyilatkozatát arról, hogy a pályázó a tudományos kutatóknak és oktatóknak a DRHE szabályzataiban rögzített kötelességeit ismeri, és azokat kinevezése esetén magára nézve kötelezőnek fogadja el, tudományos kutatói jogviszonya alatt törekedni fog a DRHE református szellemiségének erősítésére, a keresztyén életszemlélet és a református tanítás átélésére és megvalósítására, annak a hallgatókkal való megismertetésére és megszerettetésére egész egyetemi tevékenységében, különösen pedig a nevelésben,
  •  s minden olyan dokumentumot, amelyet a pályázó a pályázat elbírálása szempontjából fontosnak tart.

A pályázat benyújtásának határideje: 2014. május 30.

A pályázat elbírálásának határideje: 2014. június 30.

A pályázatot négy nyomtatott példányban és egy digitális formában kell az egyetem rektorához benyújtani (cím: 4026 Debrecen, Kálvin tér 16., Rektori Hivatal).

A pályázattal kapcsolatban további felvilágosítást dr. Kustár Zoltán általános rektorhelyettes ad (e-mail:kustar@drk.hu, tel: 52/5645-803).

Figyelem!

A Reformatus.hu megújult

Ön a Magyarországi Református Egyház korábbi weboldalán jár, amelyet 2020. április eleje óta nem frissítünk. Az itt található információk már elavultak lehetnek. Kattintson és látogasson el megújul honlapunka.