Felmérés a gyülekezeti iratmisszió segítéséért

2013. július 12., péntek

A civil kezdeményezéseknek tanácsokat nyújtó nonprofit szervezet, az IFUA arra a kérdésre keresi a választ, hogy miként jöhet létre és mitől működhet hosszabb távon egy gyülekezeti iratterjesztés. Kutatásukhoz rengeteg személyes információra volna szükségük, ehhez önkéntes segítőket keresnek.

A Harmat, a Luther és a Kálvin Kiadó, valamint a Magyar Bibliatársulat a 2000-res évek második felében többször is megtartotta a gyülekezeti könyvterjesztők és a keresztyén könyvesboltok szakmai napját, a Könyv/Misszió-t. Ezt a szolgálati területet akarja segíteni kutatásával az IFUA:

„A missziónak számos eszköze van, melyek közül a keresztény könyvek terjesztése az egyik lehetőség. Könyvek által sok ember találta meg Istent, vagy került még közelebb hozzá; sok emberi kapcsolat (pl. házasság) újult meg, sokan kaptak választ kérdéseikre, megoldást problémáikra. Azonban a gyülekezeti könyvterjesztések sokszor nagyon-nagyon rosszul működnek vagy egyáltalán nincsenek, így a templomba járó emberek gyakran nem is tudják, hogy mennyi jó könyv létezik. Ezért nem olvasnak, és másnak sem ajándékoznak. Ezen szeretnénk változtatni, és ehhez kérjük a segítségedet."

Céljuk a könyvterjesztéseknél előforduló problémák és kihívások összegyűjtése, lehetséges megoldások kidolgozása, jó gyakorlatok, ötletek összefoglalása és elterjesztése, végeredményben egy ötlettárszerű honlap létrehozása a könyvterjesztők segítésére. A munkába több kiadót és minél több gyülekezeti könyvterjesztést szeretnének bevonni. E munkára keresnek lelkes önkénteseket.

A munka most indul, várhatóan nyár végéig tart és bármelyik szakaszban lehet csatlakozni, de előnyösebb, ha már az elejétől benne van az ember. A következő feladatok bármelyikében lehet segíteni (akár mindegyikben, vagy csak egyikben-másikban, akár csak részben is):

• Részvétel a munka pontos menetének megtervezésében (projekt terv finomítása; kiadóknak és könyvterjesztések számára interjú és kérdőíves kérdések meghatározása; kérdőíves felmérés „hogyan"-jának kigondolása).

• Interjúk lefolytatása gyülekezeti könyvterjesztőkkel, előre (közösen) meghatározott kérdések alapján (személyesen, kérdőív segítségével, vagy telefonon).

• On-line kérdőív összeállítása, a kérdőíves felmérés eredményeinek összegzése, értelmezése.

• Külföldi példák összegyűjtése (neten keresni és megnézegetni hasonló kezdeményezéseket).

• A beérkezett válaszok strukturálása, következtetések levonása.

• Részvétel a gyülekezeti könyvterjesztéseket segítő honlap szerkezetének és tartalmi elemeinek meghatározásában és megírásában, beleértve a stilisztikai szempontú átolvasást is.

• Honlap induló verziójának létrehozása.

• Részvétel a "Hogyan tovább?" terv meghatározásában.

Jelentkezni az alábbi elérhetőségek egyikén lehet:

Égető Tímea
IFUA Nonprofit Partner
timea.egeto@nonprofitpartner.hu
+36/30-382-8854

IFUA Nonprofit Partner Közhasznú Nonprofit Kft. | 1119 Budapest, Fehérvári út 79.