Európai kiírás ifjúságot segítő diakóniai kezdeményezések díjazására

2014. június 02., hétfő

Az európai egyházak szeretetszolgálati tevékenységét szakmailag összefogó kontinentális szervezet, az Eurodiaconia pályázati felhívást tett közzé ifjúságot támogató innovatív diakóniai kezdeményezések díjazására július 30-i határidővel.

A 2014-es Eurodiaconia Díjra olyan innovatív kezdeményezések és szolgáltatások pályázatát várják, amelyek a fiatalok oktatáshoz, foglalkoztatáshoz és képzéshez való hozzáférését segítik, és ezzel lehetővé teszik számukra az aktív részvételt a közösségi és a társadalmi életben. A 2014-es díjnak az a célja, hogy bemutassa és elismerje az Eurodiaconia tagszervezeteinek munkáját az ifjúságot érintő társadalmi inklúzió terén, és a figyelmet az olyan szociális szolgáltatások fontosságára és minőségére irányítsa, amelyet a diakóniai szervezetek nyújtanak azoknak a fiataloknak és velük együttműködve, akik átélik a társadalmi kirekesztettséget. Számos tagszervezet fejlesztett ki innovatív megközelítéseket a fiatalok társadalmi kirekesztettségének kezelésére, melyek a valós igényeket figyelembe véve, az igénybevevők bevonásával születtek. Ez a munka fontos szerepet játszik abban, hogy a fiatalok kihasználják a bennük lévő lehetőségeket, és így a társadalom aktív szereplőivé válhassanak.

Parlamenti kiállítás

Az Eurodiaconia arra kér majd számos pályázót, beleértve a díj jövőbeli nyertesét, hogy egy fotókiállítás keretében mutassák be kezdeményezéseiket vagy szolgáltatásaikat az Európai Parlamentben. Ezért minden pályázót arra kérnek, hogy munkája mellé csatoljon egy jó minőségű fényképet, amely tükrözi a kezdeményezését. Valamennyi arra érdemes pályázati anyag meg fog jelenni egy kiadványban és az Eurodiaconia honlapján.

A résztevők személyes bemutatása

Minden nevező munkája szerepelni fog a szervezet kiadványában, amely bemutatja, hogy a szociális szolgáltatások hogyan könnyítik meg a fiatalok bevonását. A projekt leírásával és a képpel együtt a „szolgáltatást" igénybe vevő fiatalok személyes bemutatása is szerepelni fog a kiadványban. Ezért az Eurodiaconia személyes a kezdeményezésben érintett fiatalok rövid (100-400 szavas) élettörténetét is várja, melyben leírhatják személyes tapasztalataikat arról, hogyan élték meg a társadalmi kirekesztettséget, nehézségeiket, örömeiket, és a pályázó szervezettel való kapcsolatukat, valamint azt, hogy a szervezet hogyan segítette az ő személyes társadalmi beilleszkedésüket. A történet mellé csatolni kell legalább egy jó minőségű fotót az érintettről, azzal a feltétellel, hogy beleegyezését adta a kép készítéséhez.

A díjról

A 2007-ben kezdődött program célja, hogy elismertesse az egyházak diakóniai munkájának példaszerű gyakorlatait („best practice"). A díjjal fel akarják hívni a figyelmet a diakóniai munka jelentőségére az egyházak szolgálatában, tagegyházai között előmozdítsa a kölcsönös tanulást és tapasztalatcserét és a legégetőbb kérdésekben párbeszédre indítsa a tagszervezeteket. A pályázatokat a theresa.schlage@eurodiaconia.org e-mail címen várja a szervezet július 30-ig.

További információ és jelentkezési lap

Fordította: Gyarmati Tímea