ÉlesztŐ 2014: Egy ünnep volt!

2014. augusztus 05., címkék: firesz, szlovákiai reformátusok (szrke), 2014, világtalálkozó, hetedik református világtalálkozó

Éppen egy éve annak, hogy a kárpát-medencei méretű Csillagponton jelentették be a szervezők az idei ÉlesztŐ alkalom helyszínét és időpontját: Kopárhegy (Krokava) 2014. július 23-27. Isten jóságának és a közel hatvan lelkes önkéntesnek köszönhetően meg is valósulhatott a terv, amelyen kétszáz-húszan vettek részt.

Tizenkilencedszer találkoztak

2014. július 11., címkék: kárpát-medencei református középiskolák találkozója, mezőtúr, 2014

Csaknem ötven középiskola küldött delegációt a július 6-án kezdődött Kárpát-medencei Református Középiskolák Találkozójára, amelynek most Mezőtúr adott otthont.

Kálvin-napok voltak Felsőháromszéken

2014. július 08., címkék: kálvin emlékév, kézdi-orbai egyházmegye, 2014

Június 30. és július 5. között rendezték meg a hatodik Kálvin-napokat a Kézdi-Orbai Református Egyházmegyében. Hat napon át különböző korosztályokat célzó, tematikus napokat tartottak Szörcsén, Bitán, Papolcon, Kézdivásárhelyen, Sepsibesenyőn és Orbaiteleken.

Előadók (Konfi+ 2014)

2014. június 27., címkék: konfi+, 2014

Bemutatkoznak a műhelyek, szemináriumok és egyéb programok vezetői.

Van egy álmom

2014. június 02., címkék: ifi, 2014, ökumenikus diákfilmszemle

Május 31-én megtartották a III. Ökumenikus Diákfilmszemlét. A Sapientia Szerzetesi Főiskola nagyterme látta vendégül az ország különböző pontjairól érkezett diákokat, akik a Van egy álmom, vagy más, szabadon választott témában adtak be versenyfilmeket.

Egységes lelkészképesítő vizsga 2014

2014. április 29., címkék: 2014, egységes lelkészképesítő vizsga

Szeptember 16-án és 17-én a Magyarországi Református Egyház Zsinati Székházában tartják a 2014-es egységes lelkészképesítő vizsgát. Az Egységes Lelkészképesítő Bizottság közleménye.

Elindult a REND jelentkezés

2014. április 28., címkék: 2014, dunántúli egyházi napok (rend)

Már lehet jelentkezni az őriszentpéteri REND-re, a július 4-6. között megrendezésre kerülő Dunántúli Református Egyházi Napokra.

(Ne) Engedd el!

2014. április 15., címkék: felhívás, konfi+, 2014

A Konfi+ konferenciát és szakmai műhelyt ebben az évben 2014. augusztus 24-27. között Balatonszárszón rendezzük meg. A konferencia témája: (Ne) Engedd el! – Hogyan szólítsuk meg a fiatal felnőtteket, azaz a 18-30 éves korosztályt? Igei vezérfonalunk: „Taníts úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk!" (Zsolt 90,12)

A házasság Isten ajándéka

2014. február 11., címkék: csomós józsef, sárospatak, házasság hete, Házasság hete, nyitó istentisztelet, 2014

„A házasság nem egy talált üzlet, nem egy talált szövetségi szerződés, hanem Isten ajándéka" – mondta Csomós József püspök a Házasság Hete központi nyitó istentiszteletén Sárospatakon, a református templomban február 9-én.  Keresztes Ilona, az MTVA műsorvezető-szerkesztője és Mohay Tamás néprajzkutató  is, a Házasság hete arcai is bemutatkoztak, akik az aki keres, azt megtalálják biztatást választották a programsorozat jelmondatául.

Házasság hat pontban

2014. február 06., címkék: 2014, sajtótájékoztató, házasság hete, Házasság hete

A jó házasság nem egzotikum, vélekedett Mohay Tamás, míg felesége, Keresztes Ilona mindenkit arra biztatott, ne féljenek a házasságtól. Ők ketten a Házasság hete idei arcai, melynek megnyitó sajtótájékoztatójára február 6-án a fővárosi I. számú Házasságkötő termében került sor.

Választások éve

2014. január 14., címkék: 2014, egyházi választások, magyar református egyház

Világtalálkozóval ünneplik az öt éves magyar református egységet, megjelenik az újfordítású Biblia revíziója, véget érnek a Kálvin-emlékévek, s az egyházi tisztújítás jegyében telik majd a 2014-es év egyházunkban.

„Ő lett Krisztusban az atyám”

2014. január 06., címkék: évforduló, 2014

A 2014-es esztendő kiemelt év a református emlékezet számára. Több neves svájci reformátor életéhez kapcsolódó évfordulót is ünnepelhetünk idén. Ízelítőnek megemlékezünk azokról a tudósokról, akik hozzájárultak „a hitbeli atyák" életművének magyarországi ismertségéhez.

Hogyan készülünk 2014-re?

2013. december 31., címkék: ökumene, ökumené, steinbach józsef, 2014, Ökumené

Erre a kérdésre Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke is válaszolt az evangelikus.hu portálnak. Egy ige kiválasztását és annak rövid magyarázatát kérték felekezetek vezető pásztoraitól, hogy együtt, ökumenikusan kezdhessék a Biblia igéjével a 2014-es évet.

Mindennél több az elég

2013. december 31., címkék: újév, áhítat, Újév, ahitat, áhitat, 2014

Rá lehet csodálkozni arra, hogy akkor tehát elsősorban nem az esemény, az élethelyzet, a másik ember hozzám való indulata vagy tette, vagy akár a saját személyiségem adottsága és hiányossága az, ami számít – Némethné Sz. Tóth Ildikó újévi áhítata.