Ne hagyd abba!

2020. január 01., címkék: újév, 2020, Újév

Amit vetünk, azt aratjuk, ezért a 2020-as esztendő sem hozhat mást, csak az elmúlt években elvetett magok szárba szökkenését vagy már aratását. Az áldott, békés új esztendő éppen ezért nem sablonos kívánság: igenis sokat tehetünk érte – Hajdú Szabolcs Koppány újévi jókívánságai.

Ne hagyd abba!

2020. január 01., címkék: újév, 2020, Újév

2020 a nemzeti összetartozás éve

2020. január 01., címkék: trianon, nemzeti összetartozás, Újév, újév, 2020

Tavaly a határokon átívelő református egységünkért adtunk hálát, a 2020-as év fókuszában pedig a nemzeti összetartozás áll majd. De lesz még idén általános tisztújítás is a Magyarországi Református Egyházban. Összeszedtük az előttünk álló esztendő legfontosabb eseményeit. Tartsanak velünk!

2020 a nemzeti összetartozás éve

2020. január 01., címkék: trianon, nemzeti összetartozás, Újév, újév, 2020

Az egyház egészét szolgáljuk

2016. január 07., címkék: újév, Újév, bogárdi szabó istván, interjú

Akkor végezzük jól a szolgálatunkat, ha munkánk eredménye pozitívan hat vissza a gyülekezetekre – véli Bogárdi Szabó István. A Zsinat lelkészi elnökét 2016 legfontosabb közegyházi feladatairól, a Jövőkép-bizottság újraindításáról, egyházunk és az állam kapcsolatáról, valamint a keresztyénüldözésről kérdeztük.

Az egyház egészét szolgáljuk

2016. január 07., címkék: újév, Újév, bogárdi szabó istván, interjú

A napkeleti bölcsek

2016. január 06., címkék: johann sebastian bach, Újév, újév, egyházzene, vízkereszt

Bach Karácsonyi oratóriumának részletével idézzük fel a napkeleti bölcsek történetét.

A napkeleti bölcsek

A béke legfőbb ellensége a közöny

2016. január 04., címkék: újév, Újév, keresztényüldözés

A Szent Egyed közösség január 1-jén ökumenikus imádságot szervezett Budapesten a békééért. Az imádságot Székely János katolikus püspök vezette, részt vett az eseményen Fabiny Tamás evangélikus püspök, Halil Juszef kopt ortodox főesperes és Aaron Stevens, a Budapesti Skót Misszió lelkésze is.

A béke legfőbb ellensége a közöny

2016. január 04., címkék: újév, Újév, keresztényüldözés

Újév napjára

2015. december 31., címkék: újév, Újév, imádság, soren kierkegaard

Søren Kierkegaard, a XIX. századi dán filozófus imája.

Újév napjára

2015. december 31., címkék: újév, Újév, imádság, soren kierkegaard

Søren Kierkegaard, a XIX. századi dán filozófus imája.

Mindennél több az elég

2013. december 31., címkék: újév, áhítat, Újév, ahitat, áhitat, 2014

Rá lehet csodálkozni arra, hogy akkor tehát elsősorban nem az esemény, az élethelyzet, a másik ember hozzám való indulata vagy tette, vagy akár a saját személyiségem adottsága és hiányossága az, ami számít – Némethné Sz. Tóth Ildikó újévi áhítata.

Mindennél több az elég

2013. december 31., címkék: újév, áhítat, Újév, ahitat, áhitat, 2014

Fabiny Tamás: nem szabad elkendőzni a problémákat

2010. január 13., címkék: újév, Keresztény Zsidó Társaság, Ökumené, Újév, ökumené, Fabiny Tamás

Nem szabad elkendőzni a felmerülő társadalmi problémákat, azokról beszélni kell, ellenkező esetben a baj még növekedhet is - mondta Fabiny Tamás evangélikus püspök, a Keresztény-Zsidó Társaság Hangfogó nélkül című újévi sajtótájékoztatóján Budapesten.

Fabiny Tamás: nem szabad elkendőzni a problémákat

Miről ír az angol reformátusok havi magazinja, a Reform?

2010. január 12., címkék: Nagyvilág, újév, Újév, havilap, angliai egyesült református egyház

Az Angliai Egyesült Református Egyház havilapjának legújabb számát mutatjuk be most olvasóinknak.

Miről ír az angol reformátusok havi magazinja, a Reform?

Érték+Őrző

2010. január 06., címkék: Ökumené, újév, Újév, unitárius egyház, ökumené

Értékmegőrző újévnyitó rendezvényt tart a Budapesti Unitárius Egyházközség január 14-én, csütörtökön délután hat órától.

Érték+Őrző

2010. január 06., címkék: Ökumené, újév, Újév, unitárius egyház, ökumené