Zenés rendezvények a komáromi egyházmegyében

2010. április 13., kedd

altKét zenei rendezvényre – a Visszhangra és kórustalálkozóra – is sor került az elmúlt hétvégén a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház komáromi egyházmegyéjében.

Szombaton a Szlovákiai Református Egyház Diakóniai Központja és Egyházzenei Osztálya a marcelházai gyülekezettel közösen szervezte meg a II. Visszhang zenés napot, amelyen az egészségükben akadályozottak Galántától Párkányig vettek részt. „A délelőtt közös énekléssel, zenéléssel és egyéni előadásokkal telt el, így dicsérve az Urat, hálát adva az életért” – mondta Süll Kinga az Egyházzenei Osztály igazgatója.

Rácz Jolán marcelházai lelkipásztortól, aki egyben az alkalom főszervezője is volt, megtudtuk, hogy a közel száz résztvevő a délutánt játékkal, kézművességgel, kötetlen beszélgetéssel töltötte, ahol a szülők jó tanácsokkal látták el egymást.

Vasárnap délután ismét a zene kapta a főszerepet. Madaron került sor a református egyház Egyházzenei Osztálya és a helyi gyülekezet közös szervezésében a komáromi egyházmegye kórustalálkozójára.

A több mint kétszáz résztvevő tíz településről érkezett. A kórustalálkozón tiszteletét tette Madar magyarországi testvérközsége, Kocs község kórusa is. „A színvonalas kórustalálkozón élő hittel és Istentől kapott zene ajándékától zenghetett a Madari református templom” – mondta a kórustalálkozó végén Dobai Sándor a komáromi egyházmegye esperese.

reformata.sk