Ráció–generáció–degeneráció - Konferencia Kecskeméten

2012. február 27., hétfő

Ráció–generáció–degeneráció, avagy melyik korosztály téved nagyobbat – erre a kérdésre keresik a választ országos konferencián április 13-án és 14-én Kecskeméten. A nagyszabású rendezvényen kiváló szakemberek, pszichológusok tartanak előadásokat, workshopokat, köztük Bagdy Emőke, Tari Annamária és Vekerdy Tamás.

A Ráció–generáció–degeneráció konferencia célja, hogy szépítés, eufemizmus és cenzúra nélkül mutassa be az ifjúsági generációk világát, azok zenéjét, képzőművészetét, szóhasználatát, kulturális aspektusait. Alternatív utakat keresünk, amelyek lehetőséget adnak a párbeszédre a fiatalokkal, ezért meghívtuk a különböző ifjúsági szubkultúrák képviselőit is. A kétnapos konferencia nem értékítéletet mond, hanem a generációs különbségek mélyebb megértésére a párbeszéd kialakítására és a szakmai kompetenciák fejlesztésére irányul.

A rendezvényre társadalmi felelősséget érző értelmiségieket várnak, pedagógusokat, pszichológusokat, pszichoterapeutákat, szociális munkásokat, mentálhigiénés szakembereket, lelkipásztorokat, és mindazokat, akik szeretnék minél jobban megérteni a körülöttük élő fiatalokat, dilemmáikat, félelmeiket, vágyaikat.

A konferencián olyan szakmai üzeneteket akarnak megfogalmazni, amelyben a spiritualitás is jelen van. A református egyház üzenetét olyan fontos társadalmi kérdésben szeretnék továbbadni, amely messze felette áll aktuális pártpolitikai érdekeknek vagy különböző világnézeteknek.

A konferencia szervezője a kecskeméti Méntelek-Hetényegyháza Református Társegyházközség (www.refmenthet.hu), társzervezői a Bács-Kiskunsági Református Egyházmegye, a Kecskeméti Főiskola, a Bács-Kiskun Megye Egészségügyéért Alapítvány. Együttműködő partnerük a HELPI Ifjúsági Iroda, médiapartnerük a www.parokia.hu portál.

A rendezvény védnökei dr. Szabó István református püspök és dr. Zombor Gábor kecskeméti polgármester.

A konferencia időpontja: 2012. április 13., péntek és 14., szombat

Konferencia helyszínek:

Pénteken: Kecskeméti Főiskola GAMF Kar, Kecskemét, Izsáki út 10.,

Szombaton: Kecskeméti Tanítóképző Főiskolai Kar, Kecskemét, Kaszap u. 6-14.

Jelentkezés: http://www.generaciokonferencia.hu oldalon

A konferencia akkreditálása szociális munkások számára folyamatban van.

A konferencia részvételi díja:

2012. február 29-ig befizetve: 2000 Ft fő/2nap

2012. április 10-ig befizetve: 4000 Ft fő/2nap

Helyszínen: 6000 Ft fő/2nap

Akkreditált programban résztvevőknek: 6000 Ft fő/2nap

Bővebb felvilágosítást az info@generaciokonferencia.hu e-mail címen kérhet, valamint bővebb információt a http://www.generaciokonferencia.hu oldalon találhat.