A józanság lelkével

2012. március 01., címkék: ejb, archív, reformátusok lapja, archiv

„Ha a hatalomhoz nem párosul nagyfokú alázat, előfordulhat, hogy valamit csak azért teszünk meg, mert képesek vagyunk rá, és nem azért, mert az úgy lenne jó” – véli Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnöke, akivel az Egyházi Jövőkép Bizottság feladatairól, a református egyház jövőjét érintő legfontosabb kérdésekről és az állammal folytatott párbeszéd nehézségeiről beszélgettünk.

A józanság lelkével

2012. március 01., címkék: ejb, archív, reformátusok lapja, archiv

Szíria: szolidaritásra hív az EVT

2012. február 29., címkék: archív, archiv

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) Végrehajtó Bizottságának tagjai pásztori üzenetet küldtek a szíriai egyházaknak, szolidaritásuk kifejezéseként az országban uralkodó erőszak miatt. A világ minden részéből egybegyűlt képviselők levelükben reményüket fejezték ki az erőszak megszüntetése, valamint a békén és igazságosságon alapuló párbeszéd kibontakozását sürgették.

Szíria: szolidaritásra hív az EVT

Jogunkban áll Krisztuskövetőnek lenni! - Konferencia

2012. február 29., címkék: archív, archiv

A KDF szervezésében 2012. március 9-én konferenciát tartanak, melynek mottója: Jogunkban áll Krisztuskövetőnek lenni!

Jogunkban áll Krisztuskövetőnek lenni! - Konferencia

Tények és tévhitek a hittanoktatás rendjének változásáról

2012. február 28., címkék: archív, archiv

A köznevelési törvény tavaly évvégi megjelenése után számos egyházi fórumon értették félre a hit- és erkölcstan kötelezővé tételét.

Tények és tévhitek a hittanoktatás rendjének változásáról

Pártaláló és családi nap Veszprémben

2012. február 28., címkék: archív, archiv

Pártaláló és családi napot szervez a veszprémi Református Egyetemi Gyülekezet március 3-án a Városi Művelődési Központban.

Pártaláló és családi nap Veszprémben

Ráció–generáció–degeneráció - Konferencia Kecskeméten

2012. február 27., címkék: archív, archiv

Ráció–generáció–degeneráció, avagy melyik korosztály téved nagyobbat – erre a kérdésre keresik a választ országos konferencián április 13-án és 14-én Kecskeméten. A nagyszabású rendezvényen kiváló szakemberek, pszichológusok tartanak előadásokat, workshopokat, köztük Bagdy Emőke, Tari Annamária és Vekerdy Tamás.

Ráció–generáció–degeneráció - Konferencia Kecskeméten

2012. február 27., címkék: archív, archiv

Új kezekben Szárszó üzemeltetése

2012. február 26., címkék: archív, archiv

A Zsinati Tanács február 22-i ülésén döntött a balatonszárszói SDG Konferenciatelep bérbeadására kiírt pályázatról. A határozat értelmében harminc napon belül tíz évre szóló szerződést kell kötni a nyertes pályázóval, s ha ez megtörténik, véget érhet a több mint egy éve húzódó ügy. A Zsinat 2010-ben döntött úgy, hogy nem hosszabbít szerződést a korábbi üzemeltetővel, emiatt vált kérdésessé a szárszói komplexum jövője.

Új kezekben Szárszó üzemeltetése

2012. február 26., címkék: archív, archiv

Kiállunk a lévai magyar lelkész mellett

2012. február 22., címkék: archív, archiv

Elnöki megnyitójában Bölcskei Gusztáv arra kérte a Magyarországi Református Egyház Zsinati Tanácsának tagjait, hogy álljanak ki az állampolgárságát elvesztő felvidéki református lelkipásztor mellett. Emellett szólt a Wáli István Szakkollégium lehetséges bővítéséről, a budapesti Erdélyi Gyülekezet egyházként való elismeréséről és a decemberben elindított Mentőöv program jelenlegi állásáról is. Beszédében érintette a hit- és erkölcstan oktatásának és az egyházak finanszírozásának kérdéseit is.

Kiállunk a lévai magyar lelkész mellett

Nyilatkozat Kassai Gyula lelkipásztor állampolgárságának elvesztése ügyében

2012. február 22., címkék: archív, archiv

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége megdöbbenéssel értesült róla, hogy Kassai Gyula, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház (SZRKE) lelkipásztora szlovák állampolgárságát elveszítve „bejelentett lakhely nélküli idegen” lett Szlovákiában, és törölték a lakcímnyilvántartásból.

Nyilatkozat Kassai Gyula lelkipásztor állampolgárságának elvesztése ügyében

Hamvazószerda üzenete

2012. február 22., címkék: archiv, archív

A keresztyén és keresztény egyházak megegyeznek abban, hogy február 22-én, hamvazószerdával elkezdődik a Húsvétig tartó böjt, ami közös keresztyén értékekeinket teszi a középpontba. Ez az időszak arra szolgálhat, hogy megtanuljuk uralni magunkat, vágyainkat és elmélyüljünk hitünkben. Ennek a negyven napnak a jelentőségéről, a böjt értelmezéséről, hamvazószerda szimbolikájáról kérdeztük Fekete Ágnes református lelkészt, rádiós szerkesztőt, valamint Pákozdi István atyát, budapesti katolikus egyetemi lelkészt.

Hamvazószerda üzenete

2012. február 22., címkék: archiv, archív