"Követem a pásztor lábnyomát" – hiánypótló lemez gyermekeknek

2010. február 11., csütörtök

altDecember végén Követem a pásztor lábnyomát címmel jelent meg a hetényi gyermekek imádságos énekeket tartalmazó hanghordozója a hetényi református gyülekezet kiadásában. A kiadvány hiánypótlónak nevezhető, hiszen a Szlovákiai Református Keresztyén Egyházban még nem jelent meg ehhez hasonló tartalmú, gyermekek számára készített lemez.

Ezzel Écsi Gyöngyinek, a hetényi gyülekezet lelkipásztorának négy évvel ezelőtt megfogant, lemezkiadatásra irányuló gondolata vált valósággá. A feladat nem volt egyszerű, hiszen össze kellett gyűjteni, majd rendszerezni és megfelelő sorrendben összerakni a gyermekek ajkáról elhangzó imádságokat.

Écsi Gyöngyi hét évvel ezelőtt került a Hetényi Református Egyházközségbe férjével, Palcsó Attilával. Azóta a gyülekezetben megforduló gyermekek sok-sok éneket tanultak meg egy-egy foglalkozás keretében, a hittanórákon vagy a vasárnapi iskolában. Igaz, a lemezkiadás legfőbb célja az volt, hogy a gyülekezet gyermekközössége jusson hozzá az imádságos énekekhez és otthon is hallgathassa azokat, de ez a hanghordozó missziói jelleggel is bír, hiszen a lelki megerősítést - vagy akár az énektanítást - más közösségekben is segítheti.

A lemez egy reggeli imával kezdődik, és egy esti imával zárul. A harmincnégy zenei anyag között több asztali imádság is található, valamint olyan énekek, amelyeket ma is énekelnek a gyermek-istentiszteletek vagy az ifjúsági bibliaóra keretében (Az Úr van itt, Találkozni jöttem Veled, Istenben bízom, Magasztalunk, Megkötöm magamat, Maradj velem). A lemez borítójának rajza pedig a gyülekezet gyermekeinek a keze munkáját dicséri.A lemez nemcsak a gyerekeknek lehet hasznos időtöltés, hanem a felnőtteknek is sok örömet szerezhet.

forrás: Kálvinista Szemle