Michael Harris orgonaművész is fellép a Református Zenei Fesztiválon

2018. május 18., péntek

Az idei Református Zenei Fesztivál kiemelt vendége Michael Harris edinburghi orgonaművész, aki május 24-én, csütörtökön 18 órától a Hold utcai református templomban barokk műveket játszik, másnap pedig a késő esti zenés áhítaton ad koncertet a Kálvin téri református templomban.

A skót előadóművésszel az érdeklődők személyesen is találkozhatnak a Régi Zeneakadémia (1064 Budapest, Vörösmarty u. 35.) Bach-termében, ahol május 25-én 17 órától a Magyar Egyházzenei Társaság orgonás tagozatának szervezésében Homolya Dáviddal beszélgetnek majd többek között a skót református egyház zenei életéről.

Május 26-án, a zenei fesztivál szombat délelőttjén a Kálvin téren rövid koncertet ad 10.30-tól Vizi Dávid, 11.30-tól Kántor Péter és 13.00-tól Gácsi László, ám érdemes ellátogatni Szár község orgonás programjára is, ahol 10.30-tól a Paulus Orgonaépítő Műhely bemutatja a plébániatemplomukban tavaly épült késő reneszánsz, historikus hangszert.

A Református Zenei Fesztivál műsorfüzete innen tölthető le.

További információk és Michael Harris edinburghi orgonaművész munkásságának összefoglalója jobbra, a kapcsolódó letöltések között érhető el.

Bódiss Tamás

Reformatus.hu a közösségi oldalakon