Megkondultak a harangok a Béke napján

2018. szeptember 21., péntek

Magyarországon is megkondulnak a harangok a Béke napján, szeptember 21-én, pénteken.

Csatlakozva a Kulturális Örökség Európai Évéhez kapcsolódó nemzetközi felhíváshoz, szeptember 21-én, pénteken 18 óra és 18 óra 15 perc között Magyarországon is országszerte megkondultak a templomok harangjai, hogy a béke nemzetközi világnapján felhívják a figyelmet az első világháború lezárásának 100. évfordulójára, valamint a 30 éves háború 1648-as lezárásának évfordulójára, ezzel emlékeztetve mindenkit a béke megőrzésének fontosságára.

A Magyar Katolikus Egyház, a Magyarországi Református Egyház és a Magyarországi Evangélikus Egyház is támogatta a kezdeményezést, amelyet a plébániák, parókiák és gyülekezetek figyelmébe ajánlottak.

A felhívásra eddig számtalan németországi templom – Berlin, Hamburg, Drezda, Lipcse, Bamberg és Köln –, hétszáz csehországi és szlovákiai templom és Észtország lutheránus templomai is jelentkeztek. Mellettük Dánia, Franciaország, Finnország és Írország is részt vesz a kezdeményezésben.

MTI, fotó: Szarvas László