Izrael nagykövete Debrecenben

2012. február 24., péntek

Világviszonylatban is példaértékűnek nevezte a felekezetek közötti debreceni kapcsolatokat Ilan Mor, Izrael budapesti nagykövete, aki kétnapos látogatást tett a Cívisvárosban, ahol megbeszélést folytatott többek között Bölcskei Gusztáv püspökkel, az MRE zsinatának lelkészi elnökével is.

A tavaly szeptemberben kinevezett izraeli diplomata arra törekszik, hogy hazáját ne csupán konfliktusokkal terhelt országként lássa a közvélemény, hanem a gazdaság, a tudomány, a technológia és a kultúra modern államaként is.

Bölcskei Gusztávval a találkozó után hangsúlyozta: Debrecenben jó hagyományai vannak annak, hogy a történelmi egyházak nem csak szót tudnak érteni egymással, hanem ha kell, tudnak együtt gondolkodni, és ha kell, együtt cselekedni is.

A nagykövet találkozott még Bosák Nándorral, a Debrecen-Nyíregyházi Római Katolikus Egyházmegye püspökével, valamint Rácz Róbert kormánymegbízottal és Kósa Lajos polgármesterrel. Látogatást tett a Debreceni Egyetemen és a TEVA gyógyszergyárba.

A teljes cikk a ttre.hu oldalon található, ahol meghallgathatják az Európa Rádió riportját is.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió