Elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete

2016. július 05., kedd

Magyarország Miniszterelnöksége és az Erdélyi Református Egyházkerület hathatós segítségével június 27-e estéjére elkészült a kutyfalvi református templom ideiglenes védő tetőszerkezete, miután a biztosító is felmérte az épületben keletkezett károkat.

A védőtetőt azért kellett ilyen gyorsan elkészíteni, hogy az időjárás ne okozhasson további károkat az A kategóriás műemlék templomban.
Puskás Imre kulturális örökségvédelemért felelős helyettes államtitkár a helyszínen járva elmondta: a Magyar Kormány azonnali segítséget nyújt a Rómer Flóris Tervből a templom helyreállításához. A ráfordított építőanyagok költségét - Puskás Imre helyettes államtitkár ígérete szerint - Magyarország Miniszterelnöksége a Rómer Flóris terv vis maior alapjából téríti. A munkálatok kivitelezését egy szakemberekből álló csoport végezte. A munkálatokat Gálfi Attila vezette, önkéntes munkájukat az Erdélyi Református Egyházkerületnek támogatásként ajánlották fel.

Forrás: erdélyi egyházkerület

Reformatus.hu a közösségi oldalakon