Ahol a püspök főzi az ebédet

2018. október 16., címkék: református ízek találkozója, rkk

A pirospaprika az a fajta fűszer, aminek jelenléte annyira természetes, hogy csak a hiánya szokott feltűnni – ilyen helyzettel viszont aligha találkozhatunk a Drávaszögben. Erről tanúskodott a legutóbbi hétvégén megrendezett református ízek találkozója is, melynek legelső alkalmát a baranyai fűszerpaprika ízesítette meg.

Párbeszéd az elmúlt száz év kihívásairól

2018. június 12., címkék: konferencia, rkk, kolozsvár, BBTE református tanárképző kar, KRE Hittudományi kar

„A konferencia célja a párbeszéd megvalósítása olyan témákról, amelyekről azt hisszük, hogy tabu, esetleg csak halkan, saját közegünkben beszélünk róla" – fejtette ki Lukács Olga, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának dékánja az Egyház és társadalom az elmúlt száz évben című tudományos tanácskozáson, amelyet a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karával és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvánnyal együttműködésben június 7–8-án tartottak Kolozsváron.

„Inkább voltam bölcs, mint bátor”

2017. szeptember 27., címkék: múltfeltárás, bogárdi szabó istván, rkk

„Paradoxon volt magunkhoz ölelni a hóhért és azt hirdetni, hogy az egyház túlélésének feltétele, ha azokkal szövetkezünk, akik soha egy percre nem tettek le arról, hogy megszüntessék az egyházat" – fogalmazott Bogárdi Szabó István, a Magyarországi Református Egyház (MRE) Zsinatának lelkészi elnöke a Keskeny úton? elnevezésű, a protestáns múltfeltárásról dilemmáiról szóló konferencián. A szeptember 25-i előadássorozat az MRE Zsinatának Elnöksége, a Református Közéleti és Kulturális Központ Alapítvány, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara és a Nemzeti Emlékezet Bizottsága szervezésében valósult meg a Dunamelléki Református Egyházkerület székházában.

Pályázati továbbképzést szervez az RKK

2016. szeptember 28., címkék: pályázat, Pályázat, közéleti és kulturális központ (rkkk), rkk, zsinati hivatal

Négy helyszínen – Pápa, Budapest, Miskolc, Debrecen - négy témában pályázatokról és a törvényi változásokról tartanak előadást református kötődésű szervezeteknek, intézményeknek és gyülekezeteknek.