A megújulás hete

2018. január 29., címkék: csendeshét, reformátusok lapja, végh tamás, dunamelléki egyházkerület

A lelkipásztornak is szüksége van egy olyan hétre, amikor nem igehirdetésre készül, lelkigondoz és hittanórát tart, hanem feltöltődik, Igét hallgat, elcsendesedik. Ezt teszik lehetővé a Dunamelléki Református Egyházkerület csendeshetei. A szervezést negyed évszázadig Cseri Kálmán végezte, halála után ezt a szolgálatot szolgatársa, barátja, Végh Tamás vette át. Őt kérdeztük a részletekről.

Lelki karbantartás lelkészeknek

2013. április 09., címkék: csendeshét, reformátusok lapja, cseri kálmán

Ige melletti elcsendesedésre és őszinte beszélgetésekre lesz lehetősége a résztvevőknek a Kecskemét melletti Emmaus-házban áldozócsütörtök előtti héten. Az országos lelkészi csendeshétről Cseri Kálmán lelkipásztorral beszélgettünk.

Lelkészfeleségek csendeshete Cserefalván

2011. augusztus 10., címkék: cserefalva, csendeshét

Öt nap hitmélyítő lelki felüdülés, szakmai segítség, pihenés Marosvásárhelytől tizenhárom kilométerre.

Tahiban rendezik a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház nyolcadik országos csendeshetét

2010. július 19., címkék: csendeshét, Határon túl, szlovákiai reformátusok (szrke)

A komáromi és a bősi gyülekezet szervezésében megvalósuló alkalomnak a Tahi Sion hegye konferenciatelep ad otthont augusztus 2–8. között.

Egymással közösségben – a Szabolcs-Beregi Református Egyházmegye csendeshete Berekfürdőn

2010. március 18., címkék: edi, berek, misszió, Gyülekezeti hírek, csendeshét, szabolcs-beregi egyházmegye (mre)

Minden emberi lélek a maga természetességében az értékek gyarapítására és megtartására törekszik. Különbség csak ott van közöttünk, hogy mit tartunk személy szerint értéknek, értékesnek.

„…hitben járunk, nem színről– színre látásban"

2010. március 11., címkék: csendeshét, Gyülekezeti hírek, balassagyarmat, böjt

Az Ige tükrében címmel nagyböjti lelki csendességre hív a Balassagyarmati Református Egyházközség  „Zeke Kálmán” Gyülekezeti Teremébe, március 17-e és 20-a között.

Élet és halál – Csendeshét a Béthel központban

2010. január 30., címkék: Határon túl, csendeshét, kárpátaljai református

Az élet és a halál kérdéséről szólt a január 25. és 29. között Kárpátalján, a balazséri Béthel Konferencia-központban megszervezett megyei csendeshét.