Megjelent a Confessio idei első száma

2018. április 26., címkék: confessio, lapszemle

Vajon mitől vagy kitől fog kiteljesedni az Isten országa? Hogyan élhetjük meg személyes hitünket a 21. század globális kihívásainak korában? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a Confessio legújabb számából, amelynek cikkei már elérhetőek az interneten.

Megjelent a Confessio idei harmadik száma

2017. október 22., címkék: lapajánló, confessio

Miben kell megújulnia egyházunknak és keresztyénségünknek? Mit kell tenni ennek érdekében? Ezekre a kérdésekre is választ kaphatunk a Confessio legújabb számából, amelynek cikkei már elérhetőek az interneten.

Megjelent a Confessio idei második száma

2017. július 22., címkék: confessio

A folyóirat középpontjában ezúttal – ahogy az előző számban is – a reformáció napjainkra gyakorolt sokrétű hatása áll.

Confessio: a reformáció – ma

2017. április 17., címkék: confessio, lapajánló

Húsvéthéftőn megjelent a Confessio online kiadásának idei első száma. A folyóirat idei számaiban kiemelten foglalkozik a reformáció témájával.

2016. december 30., címkék: confessio

A Magyarországon, Európában és a nagyvilágban zajló demográfiai változásokra fókuszál egyházunk folyóiratának idei utolsó száma.

Reformátusok ’56-ban és a megtorlás idején

2016. október 22., címkék: online, confessio

Megjelent a Confessio idei harmadik száma. Az online elérhető folyóirat összeállítással tiszteleg azon reformátusok emléke előtt, akik részt vettek az 1956-os eseményekben vagy a megtorlás áldozatai lettek.

2016. július 27., címkék: online, lapajánló, confessio, európai kultúra

A legújabb szám témája az európai kultúrához való viszony változása a 21. századi ember életében.

Az Istent kereső ember

2016. április 02., címkék: transzcendencs, confessio

Isten keresése egyidős az emberiséggel. Létének okát, értelmét és lehetőségeit kutatja, mert nem fogadja el a puszta létezés tényét ok és cél nélkül. Ez pedig Isten, a Világegyetem megteremtője és mozgásban tartója, a cél, eszköz és akarat egy személyben. Szellemi és fizikai valóság anélkül, hogy az emberi értelem konkrét formába öltöztethetné. Pedig az ember alapvető tulajdonsága a tapasztalatszerzés, a környezete minél szélesebb körű feltárása, megismerése, értelmezése és hasznosítása.

Immanencia és transzcendencia

2016. március 26., címkék: online, lapajánló, confessio

Megjelent a Confessio online kiadásának idei első, húsvéti száma.

Quo vadis Europa?

2015. december 27., címkék: online, confessio, lapszemle

Megjelent a Confessio összevont, karácsonyi száma, melynek középpontjában ezúttal a migrációs válság által kialakult hazai és európai helyzet áll.

Megjelent az online Confessio második száma

2015. június 29., címkék: confessio, lapajánló, online

A folyóirat szerkesztői és szerzői ezúttal a migráció, a menekülés és a menekültügy kérdéseit járják körül a tőlük megszokott alapossággal.

Megjelent az online Confessio

2015. április 02., címkék: online, confessio

Anyagi problémák miatt átmenetileg szünetel a Confessio papíralapú megjelenése. Addig is, míg egyházunk Zsinata dönt a folyóirat jövőjéről, a szerkesztők az internetre költöztették az idei első számot.

2014. július 01., címkék: lapajánló, confessio

Megjelent a Confessio, A Magyarországi Református Egyház Figyelője legújabb, 2014/2. száma, valamint újra elérhető az archívum is.

Világvallások a Confessioban

2013. január 21., címkék: lapajánló, egyházi sajtó, confessio

A Confessio legutóbbi számának központi témája: a világvallások találkozása.

Egyházi folyóiratok kérdései és válaszai

2012. február 16., címkék: confessio, konferencia, egyházi sajtó

A Magyar Pax Romana (MPR) és az Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem Egyesület (EPMSZE) szeretettel és tisztelettel hívja minden tagját és barátját, valamint az érdeklődőket közös nyilvános havi rendezvényeinek (Zsinati Klub) februári alkalmára, melynek témája az Egyházi folyóiratok kérdései és válaszai.

Elismerés református egyházi újságíróknak

2011. október 31., címkék: protestáns újságírók szövetsége (prúsz), reformátusok lapja, confessio, kitüntetés

Bagdán Zsuzsanna és Kiss Sándor, a Reformátusok Lapja szerkesztő-újságíró munkatársai kapták idén a Protestáns Újságírók Szövetsége (PRÚSZ) Rát Mátyás-díját. Az elismerést október 30-án, az újpesti baptista imaházban tartott ökumenikus ünnepi istentiszteleten vehették át.

Ülésezett a Kommunikációs Bizottság

2011. április 12., címkék: egyszazalek, Egyszázalék, kommunikációs bizottság (zsinat), kálvincsillag, egyszázalék, confessio, pásztory ádám

A közegyházi egyszázalékos kampányról, és az egyházi médiumokkal kapcsolatos fejleményekről is tanácskozott szerdai ülésén a Zsinat Kommunikációs Bizottsága.

Az önkéntességről a Confessio legújabb számában

2011. április 07., címkék: európai unió, egyházi sajtó, confessio

Az Európai Unió a 2011-es esztendőt az Önkéntesség Európai Évének nyilvánította. Ezért a Confessio folyóirat idei első számának központi témaköre: az önkéntesség.

Cigánynak lenni Európában

2011. január 26., címkék: cigánymisszió, confessio

Megkockáztatható, hogy a cigányság nem is egyetlen nép – állítja Póczik Szilveszter, az Országos Kriminológiai Intézet (OKRI) tudományos főmunkatársa, akivel a Confessio legutóbbi száma közölt interjút.

Az EU-val foglalkozik a Confessio legújabb száma

2011. január 11., címkék: confessio, egyházi sajtó, Hírek

A magyar soros uniós elnökségi félév a fő témája az MRE folyóirata legújabb számának. Interjút olvashatnak többek között Rüdiger Noll német evangélikus lelkipásztorral, a Brüszelben székelő Egyház és Társadalom Bizottság elnökével, Hámori Ádámmal, a Zsinati Hivatal EU-referensével és Póczik Szilveszter történész-kriminológussal.