Megrongálták a reformáció genfi emlékművét

2019. július 16., címkék: Genf, reformáció emlékműve, genf

A híres műemléket ismeretlenek vasárnapról hétfőre virradóra festékkel öntötték le. Azonnal megkezdték a szobrok megtisztítását, Genf vezetése feljelentést tett.

Megrongálták a reformáció genfi emlékművét

2019. július 16., címkék: Genf, reformáció emlékműve, genf

Debrecen püspökei együtt látogattak Genfbe

2017. december 15., címkék: Genf, reformáció 500, genf

Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita, Palánki Ferenc római katolikus püspök és Fekete Károly református püspök december 7. és 10. között látogatott a svájci városba, az ökumenikus mozgalom központjába.

Debrecen püspökei együtt látogattak Genfbe

2017. december 15., címkék: Genf, reformáció 500, genf

Debrecenben járt Svájc nagykövete

2016. március 21., címkék: nagykövet, Debrecen, genf, fekete károly, Genf, reformáció 500, debrecen, Fekete Károly

Jean-Francois Paroz, Svájc budapesti nagykövete március 16-án látogatást tett a debreceni Református Püspöki Hivatalban és a Református Kollégiumban. A nagykövet az 1956-os forradalom 60. évfordulója és a reformáció közelgő 500 éves évfordulója kapcsán kezdeményezte a találkozást Fekete Károly püspökkel és Papp László polgármesterrel, akiket tájékoztatott a „Grand Tour of Switzerland in Hungary 2016” projektről.

Debrecenben járt Svájc nagykövete

Vallást tenni az élet Uráról

2013. július 30., címkék: konfirmáció, diaszpóra, genf, Konfirmáció

Felnőttkeresztséget és konfirmációt tartottak a Genfi Magyar Protestáns Gyülekezetben június 23-án. Lelkészi visszatekintés.

A Református Egyházak Világközössége gyakornoki programot hirdet

2012. április 05., címkék: református világközösség (rev), Pályázat, ifjúság, genf, pályázat

A REV gyakornoki programjára várja azoknak a jelentkezését, akik szeretnék elmélyíteni tudásukat és hozzáértésüket a 21. századi ökumenikus egyházi élet területén.

Nemzetközi muszlim-keresztyén konzultáció

2010. november 05., címkék: Ökumené, Háttér, vallásközi konferencia, ökumené, iszlám, genf

Genfben rendezték meg azt a konferenciát, melyen mohamedán és keresztyén vezetők, a vallásközi párbeszéd szakemberei vettek részt.

Kálvin ma is él Genf utcáin – szabadtéri évad reformátorunkkal

2010. szeptember 05., címkék: Nagyvilág, genf, kálvin évek

A nyár során Genf belvárosában megelevenedett a múlt, a Calvin utcaszínház jóvoltából. Párbeszédes formában sokoldalúan jelenik meg a reformátor a nézők előtt.

"Post tenebras lux" – Sötétség után fény

2010. március 16., címkék: genf, kálvin jános, ifjúsági nap, Hírek, kecskemét

Genf városának jelmondata volt ez, és ezzel a mondattal indították útjára a Kecskeméti Ifjúsági Találkozó szervezését, amely március 27. -én, "Virágszombaton" lesz.

Az egyházak világméretű egysége Isten szeretetének a hiteles jele!

2009. szeptember 02., címkék: Nagyvilág, genf, ökumenikus, egyházak világtanácsa (wcc), olav fyske tveit

(Genf) - Az egyház egységére vonatkozó jézusi főpapi imából, a János evangéliuma 17. fejezetéből vett idézettel kezdte meg munkáját az EVT Központi Bizottsága, ami augusztus 26-szeptember 2. között ülésezik Genfben.

Pünkösdi istentisztelet Genfből a Magyar Televízióban

2009. május 29., címkék: Hírek, kálvin jános, genf

A Magyar Televízió egyes csatornája (m1) is sugározza a Pünkösd vasárnapi ünnepi istentiszteletet Genfből a Saint-Pierre katedrálisból délelőtt 10 és 11 óra között. Az istentiszteletet a magyarországi stúdióból Tamás Bertalan református lelkész kommentálja. A genfi ünnepi alkalmat Philippe Reymond lelkész, a Kálvin által alapított „Lelkészek és Diakónusok Társasága” elnöke vezeti. Az ünnepi igehirdetést Liz Vibali Vuadi kongói teológusnő tartja. Antoine Reymond lelkész, a Svájci Francia Református Gyülekezetek Konferenciájának elnöke igei köszöntőt mond. Az úrvacsorai ágendát és előkészítő beszédet Marcel Manoël református lelkész tartja, a Franciaországi Nemzeti Református Egyház Tanácsának elnöke, aki egyben röviden megemlékezik Kálvin francia kötődéséről és hatásáról.