„Krisztus a jövő, együtt követjük Őt!”
2019. március 28., csütörtökEgyüttműködési megállapodást kötött a Magyarországi Református Egyház a közel-keleti örmény és arab nyelvű református közösségekkel.
Megállapodás
Közös felismerésünk, hogy az egyház létének és küldetésének alapja, hogy megjelent Isten üdvözítő akarata Krisztusban. Ebből következik, hogy „szükségszerűen mindig is volt, van és a világ végéig lesz egyház” (Második Helvét Hitvallás), amelyik arra hívatott, hogy Isten országának jele, előíze és munkálója legyen a világban, azáltal, hogy Krisztus evangéliumát hirdeti a szóban és tettben.
A Református Egyházak Világközösségének részeként Krisztus egy egyházának igaz tagjaiként ismerjük el egymást, amelyek „elkötelezettek Isten megváltó akaratának szolgálatára a világ átformálásában” (REV). Megerősítjük, hogy az egyházaink közötti sajátos kapcsolat alapja közös odaszánásunk és együttműködésünk Jézus Krisztus küldetésében a világban.
Az idők jeleit olvasva különös aggodalommal tekintünk arra a súlyos emberi szenvedésre és a politikai nehézségekre, amellyel közösségünk a Közel-Kelet országaiban szembesülni kényszerül. Rendkívül nyugtalanítónak tartjuk az erőszakos összetűzéseket, amelyeknek ártatlan civilek és egész közösségek, elsősorban is a keresztyének esnek áldozatul. „Krisztus követeiként”, a béke és megbékélés szószólóiként határozottan szembe szállunk és elítéljük a vallási diszkrimináció, elnyomás és üldöztetés minden formáját. Együttműködésünkben ezért különös figyelmet fordítunk arra, hogy a keresztyén közösségeket abban támogassuk, hogy szülőföldjükön maradva szolgálhassák Istent és tanúskodjanak Krisztus evangéliumáról, és másokat is arra hívunk és bátorítunk, hogy közös küldetésünket támogassák.
Elkötelezzük magunkat arra, hogy ebben a szolgálatban kölcsönösen támogassuk egymást és az egyházi életünk különböző területei közötti együttműködést előmozdítsuk. A keresztyén értékek, a mindenkit megillető emberi méltóság, az igazságos béke és a kiengesztelődés, a kisebbségek emberi jogai és közösségeink tagjainak vallási és etnikai hovatartozástól független egyenlő állampolgársága melletti elkötelezettségünk megkérdőjelezhetetlen. Az együttműködésünk magába foglalja, többek között, az erőforrásaink és szakértelmünk kölcsönös megosztását a humanitárius segítségnyújtás, a diakóniai szolgálat, a közösségépítés területén; a kölcsönös egyházvezetői látogatásokat és csereprogramokat lelkészek, szakértők és fiatal önkéntesek között.
Egyházaink Istennek adnak hálát ezért a kapcsolatért, bizalommal és keresztyén szolidaritással tekintenek a jövőbe, közösen követve Krisztust és egymásért imádkozva. „Krisztus a jövő, együtt követjük Őt!”
Bejrút, 2019. március 27.
Megőrizni a reményt a Közel-Keleten
„Megtanultuk, milyen az, amikor a bajban segítséget kapunk, most mi szeretnénk segíteni testvéreinknek megőrizni a reményt ezekben a nehéz időkben” – fogalmazott Bogárdi Szabó István, az MRE zsinatának lelkészi elnöke a nyilatkozat szerdai aláírásakor.
Olvasta már?
-
Ideje a megújulásnak
Vizuális, technikai és tartalmi szempontból is megújul egyházunk hivatalos honlapja. Az új Reformatus.hu-n már hosszú ideje dolgoztunk, annak elindításával is szeretnénk megkönnyíteni a járvány miatt az online térbe szorult egyházi életet: gyülekezeti tagjaink, közösségeink, intézményeink lelki épülését, tájékozódását, szolgálatát.
-
Istentiszteleti ajánlások a krízishelyzetben
A kommunikációs eszközökkel közvetített istentiszteletekhez, a húsvéti úrvacsorás alkalmakhoz és a temetésekhez ajánl istentiszteleti rendeket egyházunk Elnökségi Tanácsa.
-
Betörtek a debreceni Nagytemplomba
Egy harminc éves férfi imádkozni ment a bezárt Debreceni Református Nagytemplomba, majd rongálni kezdett március 30-án, a késő délutáni órákban.
-
Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban
A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.
-
Térjünk végre észhez!
Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly tiszántúli püspök úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.