Evangélikus hagyományok egyházi iratok tükrében

2010. október 11., hétfő

altAz Evangélikus Vallási Néprajzi Munkacsoport november 19-20. között konferenciát szervez Budapesten.

Az Evangélikus Vallási Néprajzi Munkacsoport november 19-20. között konferenciát szervez Budapesten, az Üllői út 24. szám alatti teremben Evangélikus hagyományaink egyházi iratok tükrében címmel.

A konferencia célja az evangélikus teológiai, egyháztörténeti, illetve néprajzi eredmények bemutatása, ezáltal pedig a reformáció 500-ik évfordulójának megünneplését célzó munkálatokba való bekapcsolódás.

A konferenciára várják lelkészek, teológusok, kutatók, diákok és egyetemi hallgatók jelentkezését a következő témákban:

- Milyen egyháztörténeti forrásokra támaszkodhat a Kárpát-medencei evangélikusság múltjának és szokásainak kutatásában?

- Melyek a legkorábban kimutatható evangélikus szokások?

- Egy-egy gyülekezet története és szokásai levéltári forrásokra alapozva Kutató elődök: az evangélikus néprajz megalapozói

- A Biblia népi használata

- Evangélikus szokások a Kárpát-medencében

- Eltérő kegyesség Magyarország négynyelvű evangélikusainak körében

- Evangélikus emlékhelyek és legendái

Végleges jelentkezési határidő: október 31.

Részletekről a +36-20-7703922-es telefonszámon lehet.
Veres Emese-Gyöngyvér

Reformatus.hu a közösségi oldalakon