A gyümölcsfák is lélegeznek

2013. július 19., péntek

Nincs annál nyomasztóbb érzés, mint amikor szárnyalhatunk, de mégis be vagyunk zárva. Minden repülőút alapvetően ilyen: üvegházban repülünk, amelyben egy több tonnás gép felemelkedése miatt egyre több oxigént használunk el.
Az Európai Egyházak Konferenciájának 14. budapesti Nagygyűlésére érkezők is tudták ezt.

Volt aki vonattal, volt aki autóval, de a legtöbben repülővel érkeztek. Más nemzetközi konferenciákhoz hasonlóan itt is lehetősége volt a résztvevőknek arra, hogy ha már mindenképpen utazniuk kellett, akkor az üvegházhatást valamilyen módon ellensúlyozzák.

A konferencia egyébként több módon is ügyelt arra, hogy ne növelje nagyon karbonlábnyomát:

1. Ahol csak lehetett, újrapapírt használtak. Az újrapapír használatával fákat menthetünk meg, amelyek a széndioxidot oxigénné alakítják, ezzel csökkentik az üvegházhatást.

A cikket az Ökogyülekezet Program oldalán olvashatja tovább.