„Együtt-egymásért” – Konzorciumban a Magyar Szupervízorok Egyesületével
Projekt kódszáma: EFOP 1.3.7-7-2017-00165
Projekt kezdete és vége: 2018.01.01-2021.12.31
Támogatás összege: 50 000 000 Ft
Kedvezményezett neve: Magyarországi Református Egyház
Pályázati Iroda feladatai: pályázatírás, projektmenedzsment
A Projekt rövid bemutatása:
A projekt célja, hogy a helyi közösségben olyan munkatársakat vagy vezetőket képezzünk, akikben megvan a lehetőség, hogy katalizátor szerepet betöltve képesek lesznek közösségfejlesztő folyamatokat elindítani, jelenleg azonban ehhez nem rendelkeznek a szükséges ismeretekkel és készségekkel. A projektbe roma és nem roma hátrányos helyzetű személyek kerülnek bevonásra. Ha a helyi közösségekben romák és nem romák együtt tanulnak és dolgoznak, az pozitívan hat a békés együttélésre, a feszültségek csökkentésére és a bizalom épülésére.
A projekt tevékenységei 3 szinten valósulnak meg:
- egyéni
- helyi közösség
- társadalmi környezet
Az egyén a képzésen elsajátított ismeretek és készségek által képessé válik arra, hogy problémamegoldó, közösségfejlesztő folyamatokat indítson el. A képzésbe bevont egyén helyi probléma megoldására irányuló kezdeményezés(eke)t indít el. Ehhez mentort és szupervíziós segítséget kap a projekt megvalósítása során annak érdekében, hogy a képzés alatt megszerzett ismeretek és készségek megszilárduljanak, szakmai visszajelzéseket kapjon munkájára, valamint legyen lehetősége a folyamat során felmerült kérdésekre, problémákra szakmai iránymutatások mentén reflektálni. Az új tevékenységhez szükséges eszközbeszerzéshez forrást nyújt a támogatás.
A projekt eredménytelen marad, ha nem változik meg a társadalmi környezet, és nem történnek lépések annak érdekében, hogy az előítéletek csökkenjenek a hátrányos helyzetű roma és nem roma emberek felé. Ennek érdekében valósulnak meg azok a tevékenységek, melyek a megbékélést segítik, és a lakókörnyezet illetve egymás kulturális értékeinek megismerésére irányulnak. A szemléletformáló alkalmak és a kiengesztelődést segítő konferenciák lehetőséget teremtenek arra, hogy a közvetett célcsoport elfogadó és befogadó attitűdje erősödjön.
Indikátorok:
- A tréningen, programon legalább 3 alkalommal megjelenő célcsoporthoz tartozó személyek száma: 50 fő
- A projekt keretében megvalósuló, legalább 10 fő részvételével lezajlott (közösségfejlesztő) összejövetel: 10 alkalom
- Szervezetfejlesztési tevékenységek száma: 1 alkalom
Olvasta már?
-
Newsletter of the RCH - 17 December 2019
-
Tanoda létrehozása és működtetése országosan 12 helyszínen
Felzárkózási pályázatok EFOP-3.3.1-15-2015
-
Hazai (kis) projektek
.
-
Szeretett imádkozó fiatal Testvérek!
Fazekas László felvidéki református püspök gondolatai a 2019-es imaéjjelre.
-
A legnehezebb imatéma
Steinbach József dunántúli református püspök gondolatai a 2019-es imaéjjelre.