„Bízz, szárnyalj, erősödj az Úrban!”

2018. július 02., címkék: köntös lászló, rend, dunántúli egyházi napok (rend), vladár gábor, bellai zoltán, REND, steinbach józsef

Mit jelent bízni Istenben? Hogyan „szárnyalhatnak” a keresztyének? Mivel tudják erősíteni egymást a fogyatkozó közösségek? Ezekre a kérdésekre keresték a választ az idei dunántúli Református Egyházi Napok résztvevői június utolsó hétvégéjén Kaposváron.

„Bízz, szárnyalj, erősödj az Úrban!”

Miért fontos a család?

2018. június 30., címkék: család éve, dunántúli egyházi napok (rend), rend, REND

Mit gondol a család intézményéről a református püspök, az evangélikus esperes és a katolikus érsek? Hogyan szakít időt házastársára és gyermekeire az államtitkár és a Zsinat lelkészi elnöke? Ez is kiderült június 30-án délután Kaposváron, az idei REND második napján.

Miért fontos a család?

Hitvallás és szolgálat a reménységből fakadó öröm birtokában

2016. június 28., címkék: rend, balatonfüred, REND, steinbach józsef

Az élő Isten szeretete nélkül pusztaság ez a földi élet, hangsúlyozta a június 24–26. között Balatonfüreden megrendezett dunántúli református egyházi napokat, a REND-et lezáró igehirdetésében Steinbach József dunántúli püspök, aki szerint azonban Jézus Krisztus megváltó szeretete virágba tudja öltöztetni ezt a kietlen tájat.

Hitvallás és szolgálat a reménységből fakadó öröm birtokában

2016. június 28., címkék: rend, balatonfüred, REND, steinbach józsef

Ismét összegyűltek a dunántúli reformátusok

2016. június 27., címkék: rend, balatonfüred, reformátusok lapja, REND

Balatonfüreden tartotta kétévente megrendezett nagy találkozóját, a REND-et június 24. és 26. között a Dunántúli Református Egyházkerület. Bár a betűszó feloldása Református Egyházi Napok, Dunántúl, mégis nagy kedvvel és leleménnyel használják a szervezők köznévi értelemben is: a programfüzet fő fejezetei például „időrend", „helyszínrend", „témarend" címeket viselnek, sőt még a www.rend.hu internetes oldal is a találkozó programját jeleníti meg.

Ismét összegyűltek a dunántúli reformátusok

2016. június 27., címkék: rend, balatonfüred, reformátusok lapja, REND

„Őrhelyemre állok”

2014. július 07., címkék: dunántúli egyházi napok (rend), rend

Tudjuk-e Isten igéjét, a ránk bízott értékeket „bátran, de szelíden, bizonyossággal, de alázattal, közérthetően, de hitelesen" hirdetni, ki-ki a maga bástyáján, saját életének őrhelyén állva? Erről szólt a szombati nap és vasárnap a REND-en.

Isten szeme előtt – REND az Őrségben

2014. július 07., címkék: dunántúli egyházkerület, rend, református egyházi napok dunántúl (rend)

Aprócska település az Őrség fái és magasodó dombjai között. Ez Őriszentpéter, amely bár eldugott és elsőre talán csöndesnek tűnik, kulturális és lelki élete annál zajlóbb. A fővárosból való több órás odavezető út ellenére azonban mégsem igaz rá Kányádi Sándor versének címe: Isten háta mögött. Sőt, Őriszentpéter nagyon is az Úristen szeme előtt van, hiszen a Református Egyházi Napok – Dunántúl (REND) elnevezésű egyházkerületi találkozó július első hétvégéjén erre a településre hívogat mindenkit a hit és a megmaradás jegyében.

Ökogyülekezeti-díj

2012. július 08., címkék: környezetvédelem, rend, ökogyülekezet

A REND fesztivál egyik legfrekventáltabb helyén, a Reformátusok utcájában volt megtalálható az Ökogyülekezeti program standja is. Az itt végzett közvélemény-kutatás nyomán kiderült, míg a Teremtés Ünnepéről sokan hallattok, addig az Ökogyülekezeti program szinte teljesen ismeretlen.

Ötödször is REND

2012. június 28., címkék: székesfehérvár, dunántúl, fesztivál, rend

Nem lehet nyár református fesztivál nélkül. Idén a Rend-en (Református Egyházi Napok Dunántúl) van a sor. A minden generációnak programot kínáló rendezvény június 29-én nyitja meg kapuit Székesfehérváron.