Egy cél felé

2018. január 27., címkék: kopt keresztyének, imahét, imahét 2018, Ökumenikus imahét, ökumenikus imahét, fotókiállítás, luzsica fanni

„Nekem ez nemcsak önkifejezés, öncélú dolog, hanem arra is törekszem, hogy új dolgokat nyissak meg az emberekben, új gondolatokat, érzéseket" – mondta el Luzsicza Fanni fotográfus január 25-én megnyílt tárlatáról. A Budai Református Egyházközség gyülekezeti termében március közepéig nézhetők meg a Conceptum fotókiállítás képei. Az elgondolkodtató, érzéseket és kérdéseket előhozó alkotások három témában, mégis szoros egységet alkotva néznek le a látogatóra.

Imahét a Krisztus-hívők egységéért

2018. január 20., címkék: imahét, fischl vilmos, imahét 2018, Ökumenikus imahét, meöt, ökumenikus imahét

Az ökumenikus imahét története az 1740-es évekre nyúlik vissza: ekkor döntötték el egy észak-amerikai gyökerű pünkösdi mozgalom képviselői Skóciában, hogy a többi keresztyén felekezettel együtt imádkoznak az összes egyházért a világon.

Egység Krisztusban

2018. január 18., címkék: Ökumenikus imahét, imahét 2018, imaheti gondolatok, ökumenikus imahét

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét nyolcadik napjára.

Családi körben

2018. január 18., címkék: imahét 2018, imaheti gondolatok, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét hetedik napjára.

A gazdasági igazságosságért

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét hatodik napjára.

Meghallani a szegények kiáltását

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét ötödik napjára.

Legyőzni az erőszakot

2018. január 18., címkék: imaheti gondolatok, imahét 2018, Ökumenikus imahét, ökumenikus imahét

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét negyedik napjára.

Éljünk jól Isten ajándékával!

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az imahét harmadik napjára.

Gyógyulás a megtört emberiségnek

A 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az imahét első napjára.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió