Legyőzni az erőszakot
2018. január 18., csütörtökA 2018-as ökumenikus imahét tematikáját a Karib-térség egyházai állították össze, akik történelmi örökségük okán a modern kori rabszolgaság jelenségére hívják fel a figyelmet. Gondolatok az ökumenikus imahét negyedik napjára.
Ézs 9,2–7a: „Uralma növekedésének és a békének nem lesz vége…”
Zsolt 34,1–15: „…törekedj békességre, és kövesd azt!”
Jel 7,13–17: „…Isten letöröl szemükről minden könnyet.”
Jn 14,25–27: „Békességet hagyok nektek…”
A Karib-térségben az erőszak olyan probléma, amellyel foglalkozniuk kell az egyházaknak. Riasztóan sok gyilkosság történik, nagyrészt a házastársi bántalmazás, a bandaháborúk és a bűnözés egyéb formáinak következményeképpen. Ugyanakkor szintén igen magas arányban fordul elő ebben a régióban az önkínzás és az öngyilkosság is.
Az ország, amelyet Isten megígért, amelyet Jézus Krisztus hirdetett és szolgálatával nyilvánvalóvá tett, az igazságosság, a béke és az öröm országa. A Szentlélek ma is azért munkálkodik, hogy ez megvalósulhasson. Mit jelent ez az örömhír azoknak, akik az erőszak sötét csapdájába estek? A próféta látomásában azokon ragyogott a világosság, akik sűrű sötétségben éltek. De hogyan tudják elhozni a keresztyének Jézus világosságát, és reményt nyújtani azoknak, akik bandaháborúk és családi erőszak közepette kénytelenek élni?
Szomorú valóság, hogy a keresztyének közötti megosztottság sokszor megakadályozza ezt. A béke és megbékélés keresése a különböző egyházak és felekezetek között azonban ennek éppen az ellenkezőjét mutatja. Amikor a keresztyének egységre törekednek ebben a konfliktusokkal terhelt világban, a megbékélés jelét mutatják. Azok a keresztyének, akik elutasítják, hogy nyilvánvalóan kiváltságos helyzetbe kerüljenek, akik elutasítják mások megalázását, tanúságot tesznek Isten országának békéjéről. A világnak erre a békére van szüksége, amely meggyógyítja és megvigasztalja az erőszak áldozatait.
Istenünk, aki magad vagy a remény és a vigasztalás! Jézus feltámadásával legyőzted a kereszten az erőszakot. Népedként kérünk, lehessünk látható jelei annak, hogy az erőszak vereséget szenved ebben a világban. Most is ezt kérjük feltámadott Urunk nevében. Ámen.
A további érdekességeket és napi igemagyarázatokat tartalmazó füzet letölthető honlapunkról.
Olvasta már?
-
Ideje a megújulásnak
Vizuális, technikai és tartalmi szempontból is megújul egyházunk hivatalos honlapja. Az új Reformatus.hu-n már hosszú ideje dolgoztunk, annak elindításával is szeretnénk megkönnyíteni a járvány miatt az online térbe szorult egyházi életet: gyülekezeti tagjaink, közösségeink, intézményeink lelki épülését, tájékozódását, szolgálatát.
-
Istentiszteleti ajánlások a krízishelyzetben
A kommunikációs eszközökkel közvetített istentiszteletekhez, a húsvéti úrvacsorás alkalmakhoz és a temetésekhez ajánl istentiszteleti rendeket egyházunk Elnökségi Tanácsa.
-
Betörtek a debreceni Nagytemplomba
Egy harminc éves férfi imádkozni ment a bezárt Debreceni Református Nagytemplomba, majd rongálni kezdett március 30-án, a késő délutáni órákban.
-
Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban
A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.
-
Térjünk végre észhez!
Felborult az egyház megszokott életritmusa is a koronavírus járvány miatt. Fekete Károly tiszántúli püspök úgy véli, hogy a „maradj otthon!" jelszó tiszteletben tartása mindannyiunk érdeke, ezért bármennyire fájó, de szüneteltetik a személyes találkozásokat igénylő csoportos alkalmakat, istentiszteleteket.