Droghelyzet a frontvonalról

2013. február 07., címkék: zacher gábor, drog, drogmisszió

Ha drogot, drogdílert és drogbetegeket emlegetünk, a legtöbbünknek a nyolcvanas-kilencvenes évek intravénás heroinfogyasztói vagy a diszkók partidrogosai jutnak eszünkbe. Mellbevágó, amikor egy toxikológus azt mondja erre a korszakra: boldog békeidők.

Drogos sztorik a drogos társadalomnak

2012. április 11., címkék: kimm, kálvin kiadó, magyar református egyház, drogmisszió, drog

Különleges, huszonöt egykori drogfüggő önvallomását közreadó könyvet jelentetett meg a Kálvin Kiadó. A betegek a negyedszázados fennállását ünneplő MRE KIMM Drogterápiás Otthonában szabadultak.

A drogmentés hangjai

2010. március 18., címkék: ifjúsági misszió, Háttér, drog

Kevesen tudják, hogy Victorné Erdős Eszter nem csak a Kallódó Ifjúságot Mentő Missziót vezeti, hanem Dudits Dénessel közösen egy rádióműsort is, ami a drogfüggőséggel és a megszabadulással foglalkozik, keresztyén szemszögből. A lelkésznővel egy új drogmissziós rádióműsor terveiről beszélgettünk.