Az MRE testvéregyházi kapcsolatai

Az MRE négy kontinens több mint 20 egyházával fenntartott, egyre bővülő testvéregyházi kapcsolataival, kétoldalú valamint sokoldalú partneri együttműködéseivel és az ökumenikus szervezetekben és programokban való aktív részvételével kíván eleget tenni határain túlmutató hivatásának. Az országos, egyházkerületi és –megyei, valamint gyülekezeti szintű és az oktatási, diakóniai intézmények közötti testvérkapcsolatok, illetve a teológiai és szakmai együttműködések gazdagítják az MRE szolgálatát hitben, tudásban, tapasztalatban és anyagiakban egyaránt.