Új templom épül Debrecenben

2011. október 05., szerda

Az újonnan épülő református templom ünnepélyes alapkőletételére október 8-án, szombaton 14 órakor kerül sor. Az alapkövet Bölcskei Gusztáv püspök és Kósa Lajos polgármester helyezik el, majd ünnepi istentiszteleten Bölcskei Gusztáv hirdet igét.

A százhúsz férőhelyes új templomot a Lencztelepen építik fel.
A munkálatok elkezdését felmérés előzte meg, amely szerint az ott lakó emberek döntő többsége örömmel fogadná, ha egy új templom épülne a városrészükben. Ezentúl több mint kétszáz család jelezte, hogy szívesen tartozna az új gyülekezethez.

A templom a tervek szerint hatvan millió forintból épülne meg, aminek kész épületét 2013-ban szeretnék átadni.

Az újonnan épülő templom építésének a koordinálását a Kerekestelepi Református Egyházközség végzi, ugyanis területileg hozzájuk tartozik, azonban a jövőben szeretnék, ha önálló gyülekezetként működne, ezért nemcsak a templom-, hanem a gyülekezetépítés is fontos szerepet kap itt a következő két évben.

Alapkőletétel helyszíne:
Debrecen, Monostorpályi út és a Cseresznye utca sarkán található telek