Több nyelven egyet beszélve

2012. június 11., hétfő

Immár negyedszer lehettek tanúi a járókelők a budapesti Deák terén a Pünkösd hétfői ökumenikus nyilvános Bibliaolvasásnak.

Az alkalom célja az volt, hogy minél közelebb vigyék az emberekhez pünkösd csodáját. Az idei évben az elhangzott szentírási részleteket egy igen aktuális tematika alapján válogatták össze. A fő téma: „Isten igazsága és a társadalmi igazságosság" volt.

Az összeválogatott idézeteket gimnazisták, egyetemisták, közéleti személyiségek és egyházi szervezetek tagjai olvasták fel, a pünkösdi események leírásához híven, több, ezúttal nyolc nyelven, köztük héberül is. A rendezvényt a Református Közéleti és Kulturális Központ, a Magyar Bibliatársulat, a Kálvin és a Luther Kiadó közösen szervezte.