Skót reformátusok médiával a hóakadályok ellen

2010. január 09., szombat

altA Skóciára január elején lezúdult hatalmas hótömeg miatt sok gyülekezetben nem jutottak el az egyháztagok a templomba. De a helyi tv-, és rádióadókat bekapcsolva, mégis részesei lettek az istentiszteletnek.

A 30-40 centis hó, a nulla fok alatti hideg, a jeges utak sok gyülekezeti tagot akadályozott meg az elmúlt vasárnap és a napokban Skóciában, hogy eljusson lelki otthonába. A képen látható Yetholm Kirk egyházközség tiszteletese először arra gondolt, hogy kocsival viszi házhoz az igehirdetést, de a csúszós út neki is akadályt jelentett. Ekkor fordult a körzeti rádióhoz, ahová interneten juttatta el istentiszteletének a felvételét, s az már vasárnap délután sugározta is a református istentiszteletet azoknak, akik nem tudtak vagy nem bátorkodtak templomba menni. Ez az az eset, amikor a helyi médiát sikerült sokak örömére jó szolgálatra megnyerni. (churchofscotland.org – 2010-01-08 – dr. békefy – www.reformatus.hu)