Református lelkésznő a karibi kollégium vezetője

2010. január 11., hétfő

altAz angliai Egyesült Református Egyház egyik lelkésznőjét választották meg a nyugat-indiai/Karibi-térség Egyesült Teológiai Kollégiumának vezetőjévé.

A református lelkésznő ez év augusztusában foglalja el új szolgálati helyét. A szigetországban éveken át dolgozott abban az egyházi bizottságban, melynek feladata a faji igazságosság és a multikulturális keretek közötti lelkészi szolgálat támogatása. Dr. Marjorie Lewist 1980-ban szentelték fel lelkésszé Jamaikában, és hazájában végzett először gyülekezeti szolgálatot. A Karibi Egyházak Konferenciájának egyik alrégióját vezette, majd egy ideig az Egyházak Jamaikai Tanácsának főtitkára volt. Több könyve is megjelent teológiai témákról. Az utóbbi években a lelkészi szolgálat mellett neveléssel és közösségfejlesztéssel is foglalkozott Angliában. A nyugat-indiai Egyesült Teológiai Kollégiumot 1965-ban létesítették, fenntartásához az anglikán, baptista, metodista, evangélikus és egyesült református egyházak járulnak hozzá. A kollégiumban lelkészi diplomát lehet szerezni, akadémiai diplomával, de lehetőséget nyújt posztgraduális képzésre is. (urc.org.uk – 2010-01-11-dr. békefy-röhrig klaudia – ©reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió